fbpx

HFM

artykulylista3

 

Łączówki Metamorphosis

AlbedoMetamorphosisICWreszcie się udało! Po dwóch latach przemyśleń i eksperymentów Albedo ukończyło prace nad szczytowym interkonektem Metamorphosis. Grzegorz Gierszewski nie kryje zaskoczenia faktem, że optymalną geometrią przewodnika okazały się wcale nie finezyjnie walcowane i plecione w kształt spiral DNA taśmy, ale zwyczajny lity drut.


Chociaż wcale nie taki zwyczajny. Referencyjna łączówka Metamorphosis została wykonana w technice solid core ze srebrnych przewodników poddawanych rekrystalizacji. Ich powierzchnia jest polerowana na głowicach z naturalnego diamentu, na których uzyskuje się nieosiągalną inną metodą gładkość. Przewodniki są szlifowane z dokładnością do 0,005 mm.
Całość jest ekranowana przeciw zakłóceniom elektromagnetycznym i chroniona antyelektrostatyczną izolacją z siateczki nakładanej warstwami.
Do konfekcjonowania Albedo używa najwyższej klasy wtyków Furutecha z serii CF. Metamorphosis są w całości wykonywane ręcznie w bydgoskiej siedzibie firmy. Każdy interkonekt jest oznaczony indywidualnym numerem seryjnym.
Jako że przewody są bardzo pracochłonne w produkcji, wyposażone w drogie końcówki i wymagają zużycia ponad 200 g srebra, cena jest adekwatna do poniesionych kosztów, a więc raczej wysoka. Metrowy odcinek wersji RCA został wyceniony na 10000 zł, a XLR na 13000 zł.
Premierowa prezentacja odbędzie się na tegorocznym Audio Show.