fbpx

HFM

artykulylista3

 

Loewe na wynos

LoeweNaWynosLoewe opracowało niewielki głośnik bezprzewodowy, przeznaczony do urządzeń przenośnych. Transmisja sygnału z odtwarzacza MP3, tabletu czy smartfonu odbywa się z wykorzystaniem technologii Bluetooth.
W efektownej obudowie wykonanej z aluminium umieszczono dwa tzw. przetworniki pełnozakresowe i jeden niskotonowy, wspomagany bas-refleksem. Zasilają je trzy końcówki mocy pracujące w klasie D. Łączna muzyczna moc zestawu sięga 40 W.


Speaker 2go zawiera mikrofon, dzięki któremu można go wykorzystać do prowadzenia rozmów telefonicznych czy minikonferencji. Pojawieniu się zakłóceń powodujących dyskomfort w trakcie rozmowy przeciwdziała system redukcji echa. Elementem wyposażenia standardowego jest także podstawa, pozwalająca pewnie zamocować głośnik pod kątem 7,5 stopnia. Zdaniem projektanta, właśnie takie odchylenie do tyłu jest optymalne dla emisji dźwięku.
Nawiązanie połączenia z urządzeniami przenośnymi ułatwia funkcja NFC (Near Field Communication). Wystarczy umieścić kompatybilny z nią tablet albo smartfon w pobliżu punktu wskazanego na głośniku, a urządzenia się rozpoznają i nawiążą połączenie. Muzykę będzie można odtwarzać od razu, bez dodatkowych ustawień w menu.
Speaker 2go zapamiętuje do pięciu źródeł Bluetooth. Jeżeli znajdą się w jego zasięgu, zostaną wykryte automatycznie. Do transmisji bezprzewodowej wykorzystuje się protokół apt-x, oferujący wysoką jakość dźwięku. Źródło sygnału można też podłączyć konwencjonalnie – kablem do stereofonicznego wejścia 3,5 mm (minijack). W 2go znalazło się również złącze USB, ale służy ono jedynie do ładowania telefonu komórkowego. Stan pracy głośnika sygnalizują białe LED-y, a lakierowana maskownica chroni przetworniki przed uszkodzeniem w czasie transportu. Speaker 2go został wyposażony w dwa akumulatory litowo-polimerowe, umożliwiające maksymalnie osiem godzin nieprzerwanego działania.
W zestawie producent dołącza przewód stereofoniczny, etui oraz zasilacz 110-240V/12V. Przenośny głośnik Loewe jest już dostępny w Polsce. Kosztuje 1300 zł.