fbpx

HFM

artykulylista3

 

Harman BDS 330

HarmanBDS330Harman/Kardon opracował kolejny kompaktowy system kina domowego. BDS 330 składa się z jednostki centralnej, dwóch satelitek i aktywnego subwoofera. BDS 330 to zestaw 2.1 wyposażony w algorytm Dolby Virtual Speaker, symulujący efekty surround z dwóch kolumn ustawionych przed słuchaczem.
Satelity to głośniki dwudrożne, z 7,5-cm głośnikiem średniotonowym i kopułką wysokotonową o średnicy 13 mm. W subwooferze HKTS 160SUB zamontowano przetwornik o średnicy 20 cm. Wzmacniacz dysponuje mocą 65 W na kanał.


Jednostkę centralną wyposażono w odtwarzacz Blu-ray, kompatybilny z trybem 3D. Napęd odczytuje także fabryczne dyski DVD, nagrywalne DVD plus i minus R/+RW, CD i CD-R/RW. Muzyki można słuchać, nie uruchamiając telewizora. Jeśli go włączymy, na ekranie wyświetlą się okładki albumów i informacje o wykonawcach.
Na przedniej ściance umieszczono wejście USB, które umożliwia odtwarzanie plików audio, wideo oraz obrazów w formacie JPG, np. z przenośnych pamięci czy telefonu. Dodatkowe źródła podłączymy także do trzech wejść HDMI oraz trzech cyfrowych i dwóch analogowych wejść audio. System może się łączyć z iPodem lub iPhone’em, ale w tym celu trzeba dokupić stację dokującą Bridge IIIP.
Oprogramowanie jest aktualizowane na bieżąco. Sterowanie ułatwia kolorowe menu ekranowe. Wszystkie potrzebne przewody, zaczepy i uchwyty do montażu na ścianie znajdują się w komplecie.
BDS 330 jest już dostępny w sprzedaży. Kosztuje 3799 zł.