HFM

artykulyskrot3

Cambridge Audio G2

news hfm012015006Cambridge Audio zaprezentowało bezprzewodowy głośnik G2. Dźwięk można do niego przesłać, korzystając z uniwersalnej technologii Bluetooth.

Cambridge obiecuje wyjątkowo dobrą, jak na tę kategorię sprzętu, jakość dźwięku. Jego odtwarzaniem zajmują się cztery przetworniki o przyzwoitym paśmie przenoszenia, uzyskiwanym mimo umieszczenia ich w niewielkiej obudowie. G2 można schować do torby
podróżnej i zabrać go w dowolne miejsce. Ciekawostką jest fakt, że dwa głośniki G2 da się połączyć w system stereofoniczny. Kolumienki mają solidną i atrakcyjną wizualnie obudowę, wykonaną z aluminium. Do obsługi przewidziano podświetlane przyciski soft-touch.
Zasilanie oparto na pojemnych akumulatorach litowo-jonowych, które wystarczają na 10 godzin pracy przy jednym ładowaniu. Z G2 można też podładować telefon, używając do tego celu kabla USB. G2 będzie współpracował z dowolnym urządzeniem wyposażonym w nadajnik Bluetooth. Zapamiętuje do ośmiu urządzeń w tym samym czasie, dzięki czemu nie trzeba ich za każdym razem parować.


Głośniki Cambridge Audio G2 będą początkowo dostępne w dwóch kolorach: czarnym i szampańskim. Dystrybutor ustalił cenę na 539 zł.