HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Plaża w kolumnach - czyli dociążanie eltaxów. 2023/03/14 13:25 #452011

Dociążanie kolumn nie spowoduje swobodniejszej pracy woofera, tzn, nie zacznie się on bardziej wychylać co zwiększyło by amplitudę i tym samym głośność basu. Warto zaznaczyć, że w tych Eltaxach komora woofera jest odcięta od reszty obudowy deską, więc dociążanie spowoduje tylko zredukowanie rezonansów co akurat w tym przypadku przyniesie odwrotny do pożądanego efekt, a przypominam, że chodzi o wyduszenie większego basu (jakikolwiek by nie był), a nie zredukowanie go. Na kolumnach słuchana jest muza raczej wyskokowo-rozrywkowa (raczej z gatunku srogich riffów), a nie barok i kolędy.

Nie wiem jak stalowe kulki, ale ołów to droga impreza. Przykładowo - hurtowa cena plomb ołowianych to obecnie ok. 22 zł/kg, w detalu to już bliżej 30, a śrut będzie tylko droższy. Przy stalowych kulkach istnieje też spora szansa, że nie uda nam się ich na tyle ciasno i równo ułożyć, żeby jakieś w środku naszej "zasypki" nie dzwoniły, dlatego lepszy jest piasek (praktycznie darmowy, nie licząc czasu na płukanie i porządne suszenie ), który właśnie przesypałem do swoich standów i teraz jeden waży ok.21-22 kg. Puki co, jedyne co to daje, to lepsze dziurawienie paneli podłogowych, dlatego podkładki ze starych PRL-owskich złotówek są już absolutnie niezbędne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Plaża w kolumnach - czyli dociążanie eltaxów. 2023/05/29 18:13 #452118

"Apdejt".
Smarowanie jednak odniosło skutek, ale efekty nadchodzą w geologicznym tempie i oprócz smarowania potrzebne jest też intensywne ... nie, nie wygrzewanie jak się w Polsce przyjęło błędnie mówić ... przełamanie górnego zawieszenia. Sygnały raczej odradzam. Słuchanie monotonnego burczenia raczej nie służy uszom, gustom ... i sąsiadom, zatem, ot po prostu - muzyka. Repertuar raczej nowoczesny bo operacja przy wykorzystaniu muzyki baroku mogła by potrwać tyle ile minęło od tamtej epoki ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Plaża w kolumnach - czyli dociążanie eltaxów. 2023/05/30 17:00 #452122

... Repertuar raczej nowoczesny bo operacja przy wykorzystaniu muzyki baroku mogła by potrwać tyle ile minęło od tamtej epoki ;)

Wbrew obiegowym określeniom, to muzyka klasyczna charakteryzuje się większą dynamiką niż "nowoczesna", choć może w mniejszym stopniu dotyczy to baroku. Ale poczynając od romantycznej i okolic (Mahler!) już tak. Zwłaszcza jeżeli porównać ją z metalowym łojeniem na tym samym poziomie intensywności:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Plaża w kolumnach - czyli dociążanie eltaxów. 2023/05/31 09:39 #452123

Tu nie chodzi o dynamikę nagrania tylko o BEJS. Zawieszenie membrany musi dostać kopa, żeby maksymalnie się wychylać, więc do tej operacji potrzebne są zdecydowanie gatunki nowoczesne (przynajmniej od lat '90) i zdecydowanie elektroniczne - Dub, Techno (Tommy Four Seven), Drum&Bass (Photek, Spring Heel Jack), opcjonalnie ambient w stylu Carbon Based Lifeforms, albo Trip-hop (Massive Attack).





Czyli raczej tego typu nagrania, a nie gitarowe (owszem, urocze) ale jednak pitu pitu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Plaża w kolumnach - czyli dociążanie eltaxów. 2023/05/31 18:13 #452124

A takie coś może być?

Albo

?

(Spring Heel Jack - nazwa wydała mi się znajoma, zajrzałem na półkę i znalazłem płytę "Live" pokrytą kilkuletnim kurzem, choć skład po byku; trzeba będzie zapuścić)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Plaża w kolumnach - czyli dociążanie eltaxów. 2023/06/06 12:53 #452125

Niestety z takimi konglomeratami czasem wychodzi tak, że przypomina to zupę z gwoździa, a czasem wychodzi bardzo zacnie - no różnie bywa i formacja SHJ popełniała rzeczy lepsze, gorsze i takie se.

Herebi jak najbardziej mógłby być, aczkolwiek maniera nagrywania płyt lat temu 40 i więcej ograniczała znacząco udział basu w ogóle, zatem jeśli już to preferuję moją ulubioną - "The New Stadard"





Płyta bardzo zacna i nie raz gram sobie po ją 2, 3 razy, a co.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator