HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

POLITYKA 2017/02/27 19:48 #436854

wyborcza.pl/7,75968,21423924,ja-jako-zly.html

Nie ma i nie będzie w TVP miejsca dla osób promujących kradzież i grupy przestępcze. Ten pan sam podjął decyzję o zerwaniu współpracy, dokonując zbezczeszczenia Nieba – świętości Polaków”. Tak po obejrzeniu fragmentów „O dwóch takich, co ukradli Księżyc” Jacek Kurski uzasadnił zakaz pokazywania Jarosława Kaczyńskiego w programach TVP.

Po wszczęciu przez prokuraturę śledztwa w sprawie „podejrzenia przygotowania do popełnienia przestępstwa polegającego na propagowaniu mordu na tle wyznaniowym” w Kalwarii Pacławskiej odwołano Misterium Męki Pańskiej. Zabrakło aktorów do roli Rzymian i Żydów. Wszyscy chcieli być Chrystusami.

Poruszenie wzbudziła też opinia Piotra Zaremby, który po obejrzeniu Misterium stwierdził, że jest to „spektakl robiony przez złych ludzi dla innych złych ludzi”. Zdaniem władz powstała obawa, że po tej informacji liczba widzów może przekroczyć granice bezpieczeństwa. Bo ludzie są źli, a zwłaszcza teatrofile.

Kpię z reakcji na adaptację „Klątwy” w warszawskim Teatrze Powszechnym, bo pokazała coś więcej niż kołtuńską histerię, która od początku towarzyszyła wybitnym premierom dramatów Wyspiańskiego. W XX wieku oburzano się zwykle do rzeczy – na antyestablishmentowe, antykołtuńskie, antyklerykalne treści. Teraz rozhisteryzowani krytycy nie odróżniają aktora od roli, którą gra; odrzucenia przemocy (rezygnacji ze zbiórki na zabicie Kaczyńskiego, którego dotyczy monolog) od wezwania do przemocy, które prawica spektaklowi wmawia; seksualizowania postaci JPII (seks z dildo na pomniku), które zobaczyła prawica, od krytyki bezrefleksyjnego zaczadzenia paraerotycznym kultem uprawianym jeszcze za życia papieża, a kryjącym ponure nieprawości – te same, które opisał Wyspiański.

Krytycy „Klątwy” w Powszechnym nie dlatego dostali amoku, że ona obraża JPII. Nic takiego tam nie ma. Wściekli się, bo Oliver Frljić, reżyser spektaklu, obnaża ich kabotyństwo, hipokryzję, chuci, kołtuństwo, pazerność, świętoszkowatość, którym robią parawan z JPII i wszelkich wzniosłych wartości. Kiedy pomnik JPII wyjeżdża ze sceny, całe to towarzystwo zostaje na golasa przed publiką, która – jak napisał Zaremba – ma w oczach „radość prawie zwierzęcą”. Każdy by się na jego miejscu wściekł, gdyby stał się takim pośmiewiskiem.

Moi drodzy odwieczni kołtuni. To nie jest o papieżu. Więc się za nim tchórzliwie nie chowajcie. To nie jest o chrześcijaństwie, więc nie powołujcie się na uczucia religijne. To o was. O tym, że słowa JPII zastępujecie pomnikami JPII i się za nimi chowacie. Podobną operację robicie na Lechu Kaczyńskim. Jedyne uczucia, które ten spektakl naruszył, to wasz kołtuński narcyzm. Przejrzyjcie się w lustrze sztuki. Tłukąc lustro, nie staniecie się lepsi. Staniecie się tylko głupsi.

Tak, moi kołtuni kochani, to jest spektakl dla mnie. Bo jestem zły. Jestem na was niebywale zły, bo z prostej pychy i dla prostej władzy, zajmując w polskiej kulturze tak eksponowanie pozycje, tak ją deprawujecie i degenerujecie. Za to będziecie się smażyli w piekle. Jeśli w nie wierzycie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/02/27 20:52 #436855

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/02/27 23:24 #436858

Adam Szulc napisał: Ciągle aktualne:

ˈʑʥ̑bwɔ ˈv‿ɔku blʲiʑˈɲɛɡɔ ˈvʲiʥ̑iʃ a‿ˈbɛlʲci ˈf‿sfɔjĩmʲ ˌɲɛ‿dɔˈsṭʃɛɡaʃ

:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/02/28 10:25 #436860

vasa napisał:

Adam Szulc napisał: Ciągle aktualne:


ˈʑʥ̑bwɔ ˈv‿ɔku blʲiʑˈɲɛɡɔ ˈvʲiʥ̑iʃ a‿ˈbɛlʲci ˈf‿sfɔjĩmʲ ˌɲɛ‿dɔˈsṭʃɛɡaʃ



Uwiecznię ten oryginalny alfabet. A jaki był u źródła?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/01 16:03 #436871

Odzyskano dane z audi Beaty Szydło. Auto jest bezwypadkowe, używane tylko przez kobietę, stan igła

Śledczym zajęło to cały miesiąc, ale nareszcie dokopali się do prawdy dotyczącej "wypadku" limuzyny premier Beaty Szydło.


– Auto jest bezwypadkowe, używane tylko przez kobietę, stan igła – taki zapis według prokuratury badającej sprawę rzekomej kolizji w Oświęcimiu zawiera czarna skrzynka limuzyny Beaty Szydło.


Taki stan faktyczny wyklucza dalsze badanie ewentualnej winy kierowców kolumny Biura Ochrony Rządu. Śledczy będą więc od teraz zajmować się wyłącznie zachowaniem młodego kierowcy seicento.

Nie oznacza to jednak, że auto pani premier trafi w najbliższym czasie z powrotem na ulice.

– Jako że samochód w czasie badania był nowy, śledczy musieli użyć ostrych narzędzi, żeby się do skrzynki dostać – słyszymy w prokuraturze.

– Dlatego auto wygląda jakby uderzyło w drzewo.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/04 20:44 #436939

"Komitet polityczny PiS podjął uchwałę, zgodnie z którą Polska nie może poprzeć Donalda Tuska na kolejną kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej."
Pamiętam chyba tylko jedną podobną sytuację.
Kiedy PZPR sprzeciwiała się przyznaniu Wałęsie nagrody Nobla.
Obecne władze sprzeciwiają się przyznaniu Polakowi jakiegoś zaszczytu i są przeciwko Wałęsie.
Przypadek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/04 21:59 #436941

Saryusz-Wolski raczej za darmo się nie zgodził na kandydowanie.
Może zastąpi Waszczykowskiego?
Bo przecież wie, że z Tuskiem nie ma żadnych szans.

Zresztą PO już go wywaliła na zbity pysk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:POLITYKA 2017/03/04 22:25 #436943

Rob Roy napisał: Saryusz-Wolski raczej za darmo się nie zgodził na kandydowanie.
Może zastąpi Waszczykowskiego?
Bo przecież wie, że z Tuskiem nie ma żadnych szans.
Zresztą PO już go wywaliła na zbity pysk.

Obstawiam raczej stanowisko Komisarza po Bieńkowskiej.
Srebrników więcej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/04 22:34 #436945

No przecież nie jest idiotą żeby za sześć tysięcy pracować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/05 22:42 #436962

I znowu nie wiem czy do "Polityki" czy do "Trochę humoru". Chyba jednak tutaj, bo zdjęcie jest autentyczne i wcale nie jest żartem uczestników Manify.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/05 23:29 #436963

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/06 11:09 #436970

Wreszcie znalazłem muzyczną ilustrację do zdjęcia z Manify. Łatwo nie było, bo o ile Wysockiego i Okudżawę znają w Polsce wszyscy, to Aleksandera Galicza ciągle nieliczni. Podobnie jak wcześniej Młynarski, rosyjski bard wszystko przewidział:



Pieśń o walce o pokój zaczyna się ok. 2'55', kończy ok. 6'10''. Bohater piosenki zostaje znienacka zabrany z niedzielnego obiadu z rodziną na wiec, na którym wspomniana walka ma się odbywać. Swoją kwestię dostaje na kartce i wkrótce wchodzi na mównicę ("a teraz głos robotnika"). "Nie spiesząc się surowo" wygłasza swoja kwestię, dodając "mówię to jako kobieta i matka". O o! Pomyliły się kartki! Wystraszony schodzi z mównicy ale okazuje się, że nic się nie stało. Oklaski, a przewodniczący gratuluje: "bardzo dobrze im powiedzieliście, po robociarsku". Tam też mają mózgi. Podobne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/06 12:31 #436973

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:POLITYKA 2017/03/06 12:45 #436974

Adam Szulc napisał: Wreszcie znalazłem muzyczną ilustrację do zdjęcia z Manify

Ale co na tym zdjęciu tak Cię bulwersuje?
Że się transparent zagiął? Że jakiś gość się w telefon gapi?
Czy może samo żądanie kobiet żeby mogły decydować o tym czy chcą czy nie chcą rodzić jest wg Ciebie warte wątku humorystycznego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:POLITYKA 2017/03/06 14:03 #436978

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość
Przemyślałem i jednak zmieniłem wpis. :)
Ja bym celował w tego gościa z komórką. Kazali przyjść to przyszedł. Nie o nim, ale sie wypowiedział (transparentem). Choć nikt mu nie kazał i jednak się poczuwa.
Oczywiście to moja interpretacja dobrej woli wypowiedzi Adama.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Juno.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator