HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

POLITYKA 2017/03/19 17:34 #437238

vasa napisał: ... Niedawno Posłanka Pielucha nawoływała do deportowania mnie ...


Ładnie to tak łgać? I to nie pierwszy raz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/19 21:42 #437241

Adam Szulc napisał: Ładnie to tak łgać? I to nie pierwszy raz.

Co zostało powiedziane: powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji.

Nie zaznaczyła że chodzi jej o cudzoziemskich ateistów. Odebrałem to zdanie jako rozszerzenie poprzedniego. Zresztą jak to rozumieć - obcy ateiści są be a własnych tolerujemy? Przecież to bez sensu. Jak gonić to konsekwentnie, wszystkich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:RE: POLITYKA 2017/03/19 23:00 #437242

vasa napisał: Zresztą jak to rozumieć - obcy (...) są be a własnych tolerujemy? Przecież to bez sensu. Jak gonić to konsekwentnie, wszystkich.


Tak będzie czytelniej.

A swój wygląda tak :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/20 12:43 #437255

vasa napisał:

Adam Szulc napisał: Ładnie to tak łgać? I to nie pierwszy raz.


Co zostało powiedziane: powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji.
Nie zaznaczyła że chodzi jej o cudzoziemskich ateistów. Odebrałem to zdanie jako rozszerzenie poprzedniego. Zresztą jak to rozumieć - obcy ateiści są be a własnych tolerujemy? Przecież to bez sensu. Jak gonić to konsekwentnie, wszystkich.



Brniesz w swoje łgarstwa coraz bardziej. Bo nie wierzę, żebyś nie był w stanie połączyć w jedną całość trzech sąsiadujących ze sobą zdań:

"Wolni w swoim myśleniu i działaniu powinniśmy żądać od mieszkających i pracujących w Polsce cudzoziemców legalizowania pobytu i stworzyć skuteczniejszy mechanizm bezwzględnego egzekwowania tego obowiązku przez państwowe służby. Ale także, powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji".

wpolityce.pl/historia/315441-wydarzenia-...dobojstwa-sprzed-lat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/20 13:14 #437257

Adam Szulc napisał: Brniesz w swoje łgarstwa coraz bardziej. Bo nie wierzę, żebyś nie był w stanie połączyć w jedną całość trzech sąsiadujących ze sobą zdań:
"Wolni w swoim myśleniu i działaniu powinniśmy żądać od mieszkających i pracujących w Polsce cudzoziemców legalizowania pobytu i stworzyć skuteczniejszy mechanizm bezwzględnego egzekwowania tego obowiązku przez państwowe służby. Ale także, powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji".

Dwa zdania. Drugie jest warunkiem ogólnym, nie przypisanym do jakiegokolwiek zbioru. Można to zdanie interpretować, co najmniej, dwojako. Ja je zinterpretowałem jako wymaganie ogólne. A dlaczego? Gdyż inaczej nie ma sensu i mogłoby wskazywać że Posłanka Pielucha albo manipuluje albo bredzi.

Ale nieważne. Ponieważ coraz częściej ktoś kogoś sprawdza pod kątem bycia Polakiem to pewnie zaraz wykluje się jakaś procedura kontrolna. I jedni, jak Poseł Piotrowicz, wylądują w komisji, a inni, jak ja, będą się musieli postarać o pieczątkę z orzełkiem w koronie i z krzyżem bo jak nie to można trafić na patriotyczną młodzież patrolującą ulice

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/20 14:14 #437260

vasa napisał: ... Dwa zdania. Drugie jest warunkiem ogólnym, nie przypisanym do jakiegokolwiek zbioru. Można to zdanie interpretować, co najmniej, dwojako. Ja je zinterpretowałem jako wymaganie ogólne. A dlaczego? Gdyż inaczej nie ma sensu i mogłoby wskazywać że Posłanka Pielucha albo manipuluje albo bredzi.


Nie rżnij głupa, bo Ci tak zostanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/20 14:35 #437262

Deportacja (politologia)

Deportacja – przymusowe przesiedlenie osoby lub grupy osób, dokonywane jako kara, w celach politycznych lub jako forma represji. Deportacja całych grup etnicznych może mieć charakter "czystki etnicznej", mającej na celu ujednolicenie narodowościowe (lub wyznaniowe) danego terytorium. Deportacja bywa również utożsamiana z zesłaniem (katorgą).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/21 00:07 #437272

Adam Szulc napisał: Nie rżnij głupa, bo Ci tak zostanie.

Prostym chamstwem daleko nie zajedziesz :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/22 21:33 #437339

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/22 23:29 #437343

Sezon na teorie spiskowe uważam za otwarty :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/23 00:06 #437345

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/23 13:50 #437355

Adam Bielan towarzyszył prezesowi PiS w podróży do Londynu. Jak relacjonował w "Kropce nad i", byli bardzo blisko miejsca, w którym doszło do zamachu. Jechali właśnie na spotkanie z premier May.

- Byliśmy kilkaset metrów, może kilometr od budynku parlamentu i powoli udawaliśmy się na Downing Street, do siedziby pani premier, gdzie miało dojść pół godziny później do spotkania pani premier z panem prezesem Kaczyńskim - opowiadał Bielan.

Powiedział, że najpierw informacja o zamachu dotarła do towarzyszącego im polskiego ambasadora.


Spotkanie o 15:30, a atak miał miejsce około 14:40.
Z polskiej ambasady na Downing Street jest jakieś 3 kilometry.

To gdzie tak naprawdę był Prezes?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:POLITYKA 2017/03/24 17:55 #437386

A kogo do licha obchodzi gdzie był !? Chodzi własnymi ścieżkami jak kot i tyle.
W kraju dzieją się ważniejsze rzeczy. Sejm głosami PIS-u odrzucił projekt ustawy likwidującą akcyzę na nowe samochody. Polska jest jedynym państwem unijnym stosującym akcyzę dla importu samochodów osobowych. Przyczyna jest banalna, ale kardynalna, podstawowa, fundamentalna - niestety pieniądze – tłumaczył wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu Tadeusz Cymański, poseł PiS. Cymański dodał też, że duży import starych samochodów daje zatrudnienie w licznych serwisach samochodowych. Także wiceminister finansów Wiesław Janczyk uznał likwidację akcyzy od samochodów za „nieodpowiedzialną”.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2017/03/24 19:21 #437387

Anima napisał: ... Polska jest jedynym państwem unijnym stosującym akcyzę dla importu samochodów osobowych.



Rozumiem, że z UE usunąłeś awansem Wielką Brytanię, która stosuje akcyzę przy rejestracji wszystkich samochodów (na wszelki wypadek zaznaczę, że na gruncie przestarzałej dziewiętnastowiecznej logiki klasycznej oznacza to, że dotyczy to również pojazdów importowanych):

www.gov.uk/government/publications/vehic.../vehicle-excise-duty

Ale żeby wyrzucać Cypr?

www.mof.gov.cy/mof/customs/customs.nsf/A...DE8B422579040055CC92

Dalej nie chce mi się szukać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: POLITYKA 2017/03/24 19:54 #437388

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

vasa napisał: Dwa zdania. Drugie jest warunkiem ogólnym, nie przypisanym do jakiegokolwiek zbioru. Można to zdanie interpretować, co najmniej, dwojako. Ja je zinterpretowałem jako wymaganie ogólne. A dlaczego? Gdyż inaczej nie ma sensu i mogłoby wskazywać że Posłanka Pielucha albo manipuluje albo bredzi.

Wiesz... interpretować można sobie dowolnie. Twoja wolna wola. Tylko jak udostępniasz to na forum publicznym zaczyna sie problem bo inni mogą interpretować inaczej ;) TYM bardziej gdy Ty z premedytacją pomijasz zdania poprzedzające i w imię swojej wizji rzeczywistości budujesz zupełnie błędny obraz czyjejś wypowiedzi. To co zrobiłeś to jest właśnie manipulacja. Ty po prostu nie chcesz by istniało zdanie poprzedzające i żeby miało wpływ na całość wypowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator