HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Izolacja sufitu 2006/01/06 17:10 #74927

Łelkom ewribady
Może ktoś mógłby mi doradzić w kwestii izolacji sufitu?
Nie chodzi tu jedynie o poprawe dźwięku ale również (a może nawet bardziej) o wyciszenie się względem lekko upierdliwego sąsiedztwa nade mną które nie jest zbyt czułe na piękno dźwięków ;)
Chciałbym to zrealizować jak najmniejszymi środkami, myślałem o steropianie ale nie wiem na ile ten materiał by się sprawdził. Można też opakowaniami po jajkach i pewnie by było dużo lepiej, szczególnie jeżeli chodzi o dźwięk, ale obawiam się że może mój pokój po takowym zabiegu wyglądać niezbyt gościnnie, mniej więcej jak pokój majstra w zakładzie drobiarskim...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Izolacja sufitu 2006/01/06 17:19 #74929

Opakowania po jajkach mogą słuzyc jedynie jako rozpraszacze dźwięku u ciebie, ale nie odizolują Cię od sąsiada. Steropian natomiast zmniejszy Twoje koszty ogrzewania mieszkania :wink: Chyba lepiej podwiesić sufit z płyt gipsowych a pomiędzy nim a normalnym sufitem umieścić np wełnę mineralną. To jako izolacja dźwiękowa od sąsiada, ale to nie zmieni rozpraszania fal dźwiękowych w Twoim pokoju. Z kolei same płyty bez materiału wypełniającego niewiele dają (prawie nic) jeżeli chodzi o izolację od sąsiadów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł
i wszystko gra

Izolacja sufitu 2006/01/06 19:35 #74954

dam Ci prostsze rozwiązanie - nie rób zbytniego łomotu, zwłaszcza wieczorem, to może sie przestaną czepiać. PO co od razu remonty planować, wydatki. Albo zanieś im jakiegoś koniaka, wypij z nimi i przekonaj jakoś zeby Ci zycia nie zatruwali. A jak nie pomoże to przez tydzien dawaj 2 razy głośniej muzyke niz normalnie to jak wrocisz do poprzedniego poziomnu głosności to będą CI wdzieczni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Izolacja sufitu 2006/01/06 20:55 #74974

Masz sporo racji, Iceman.... pare lat temu grałem próby zespołu w pokoju i wytrzymywali, a teraz czasem nawet jak idzie całkiem cichutko muzyczka to oni potrafią mi się tłuc znacząco w mój sufit.... Z koniakiem byłoby ciężko, to dość wiekowi ludzie.... Kiedys myslałem by im kupić paczke stroperów i dać w prezencje, ale mogli by się zbulwersować tym moim pięknym gestem :)
A tak poważnie, jak by się gąbka spisywała? Chyba powinna obie role spełniać po częsci, zarówno izolacji akustycznej jak i wytłumienia odbić. Ewentualnie wykładzina dywanowa na sufit... mogło by być nawet ładnie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Izolacja sufitu 2006/01/06 21:20 #74982

gąbka by pewnie pomogła - ale ja ze swoim sufitem bym raczej nic nie robił, nic by mnie chyba do tego nie zmusiło. Na szczescie mieszkam w domku jednorodzinnym jak narazie i nie mam tego typu problemów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Izolacja sufitu 2006/01/06 22:02 #74999

platonki po jajkach sa tylko rozpraszaczami...nie izoluja...ja u siebie mam ich lekko ponad setke :) (nie mam zony :twisted: )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"nic co ludzkie nie jest mi obce" - dr Hannibal Lecter

Izolacja sufitu 2006/01/06 22:06 #75002

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

velo napisał: platonki po jajkach sa tylko rozpraszaczami...nie izoluja...ja u siebie mam ich lekko ponad setke :) (nie mam zony :twisted: )

Ale jak będziesz miał żonę to cała Twoja audiofilska koncepcja runie, z wytłoczkami na czele.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Izolacja sufitu 2006/01/06 22:10 #75005

nabuchonodozor7: ale do tego czasu zdaze sobie kupic jakies "normalne" rozpraszacze :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"nic co ludzkie nie jest mi obce" - dr Hannibal Lecter

Izolacja sufitu 2006/01/06 22:13 #75006

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Zawsze można pójść na kompromis - kwiatki na ścianach :D :D :D :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Izolacja sufitu 2006/01/06 22:15 #75008

kwiatkow tez juz mam ladna kolekcje :D ale jest dobrze...zgierz mam niedaleko ;) :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"nic co ludzkie nie jest mi obce" - dr Hannibal Lecter

Izolacja sufitu 2006/01/07 20:35 #75232

Gdzie zlokazliwowałes velo te opakowania po jajach? Za głośnikami i za miejscem odsłuchowym? Cały pokój to chyba przesada, przypuszczam że nadmiernie by tłumiło.
PS. Pytam bo też żony nie mam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Izolacja sufitu 2006/01/07 20:55 #75245

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Ja się wytłoczkami po jajcach ( :lol: :lol: :lol: :cry: ) nigdy nie zajmowałem, ale one działają podobnie jak piramidki. Radziłbym umieścić je w połowie odległości pomiędzy bazą stereofoniczną a miejscem odsłuchowym - w tzw. miejscu pierwszego odbicia. Możesz też ulokować za słuchaczem w połowie długości ściany. Ale wskazane są eksperymenty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Izolacja sufitu 2006/01/08 11:51 #75407

moje "ustroje" wygladaja nastepujaco...za mna jest materac o wymiarach 90cm na 120cm a na nim platonki...w odleglosci 70cm za glosnikami na lawie stoi kolejny materac o tych samych wymiarach (pozostalosci po dawnym pietrowym lozku ;) ) a na nich platonki :> platonki sa tez na bocznych scianach w polowie drogi pomiedzy mna a glosnikami :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"nic co ludzkie nie jest mi obce" - dr Hannibal Lecter

Izolacja sufitu 2006/01/08 11:52 #75408

ps. darxes: platonki po jajkach nie tlumia tylko rozpraszaja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"nic co ludzkie nie jest mi obce" - dr Hannibal Lecter

Izolacja sufitu 2006/01/08 11:54 #75409

i zapomnialem jeszcze o kocach rozwieszonych na bocznych scianach :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"nic co ludzkie nie jest mi obce" - dr Hannibal Lecter
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator