HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/07 12:29 #67217

Mam pytanie, jak założenie paneli podłogowych wpłynie na dźwięk w pomieszczeniu, ma ok. 20m2 i jest mocno zagracone.
W tej chwili na podłodze są deski i dźwięk mi odpowiada, co się może stać z basem, czy się za bardzo nie utwardzi? Czy lepszym rozwiązeniem nie będzie założenie deski barlineckiej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skos

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/07 12:31 #67218

Panele potrafia czasem nieprzyjemnie zarezonować. Jeśli podłoga ma być goła (bez dywanu) to najlepszy byłby parkiet, a jak odpada, to Barlinek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/07 12:56 #67223

Dzięki za odpowiedź.
Na kawałku będzie dywan, 2x3 m, ale kolumy będą stały na podłodze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skos

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/07 14:41 #67238

deska barlinecka w wersji click to też nie najlepsze rozwiązanie. Bas sie trochę "niesie" po podłodze, zwłaszcza głośniejszy. Akustycznie klejona deska barlinecka jest lepsza. Ja niestety mam barlinka "Click" :?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/08 00:17 #67303

Ja mam u siebie przyklejoną deske Barlinecką. Wygląda i zachowuje się tak jak zwykły parkiet. Plusem jest to że nie trzeba jej cyklinować i sam lakier jest duzo twardszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie wiem, nie znam się ... zarobiony jestem.

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/08 01:48 #67317

Panele można powiedzieć, że to taki rodzaj pływającej podłogi, a kolumny lubią raczej stabilizację.
Chyba, że jakieś cięzkie podstawki granitowe między panelem, a kolumną, choć nie wiem czy to w pełni wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Nigdy nie ucz świni śpiewać, stracisz czas i zdenerwujesz świnię."

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/08 08:13 #67324

Podstawki granitowe na nowe panele - już nie żyję.
Żona dużo toleruje, ale tego chyba nie.
Zostaje wobec tego barlinek. :( A wolałbym różnicę przeznaczyć na coś pożytecznego. Kabelek jakiś...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skos

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/30 19:12 #73123

mam w piwnicy pokój około 20m2 (5,7x3,3) który chciałbym sobie urządzić do słuchania muzyki. Jednak są dwa "małe" problemy:

- podłoga z terakoty
- pokój ma tylko 2m wysokości

jeszcze nie słuchałem tam muzyki, bo instalacja elektryczna nie jest w nim ukończona, jednak przez te 2 mankamenty, nie spodziewam się tam rewelacyjnego dzwięku. Co najlepiej zrobić, aby zminimalizować ich ewentualny wpływ??


Ps: wiecie może jak najlepiej obsadzić nowe drzwi aby dzwięk z pokoju nie wydostawał się na zewnątrz ( i odwrotnie)?

z góry dzięki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

these pretzels are making me thirsty

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/30 22:37 #73157

Idealne rozwiązanie, to zamurowanie drzwi. Poważnie pisząc, trzeba zamontować dwoje drzwi, pełnych, ciężkich, z solidnymi uszczelnieniami. Na podłogę wykładzina, koniecznie. Jak są możliwości, to najlepiej jak boczne ściany będą skośne, wieszanie kotar nie pomoże na kłopoty z basem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuchy akustyk.

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/30 22:48 #73159

zumin napisał: Idealne rozwiązanie, to zamurowanie drzwi. Poważnie pisząc, trzeba zamontować dwoje drzwi, pełnych, ciężkich, z solidnymi uszczelnieniami. Na podłogę wykładzina, koniecznie. Jak są możliwości, to najlepiej jak boczne ściany będą skośne, wieszanie kotar nie pomoże na kłopoty z basem.


A co do wykładziny tonie chcę jej dawać na całej podłodze tylko taki dywan z niej zrobić 4x3 i żeby mi obszyli to w sklepie( mam nadzieje że za to kokosów sobie nie policzą ). Bo jakaś dobra wykładzina na cały pokój lub durzy, dobry dywan to sporo kosztują :-/

A ukośne ściany to mają być ukośne w stosunku do siebie, czy do podłogi. Bo jeśli do podłogi to częściowo są. Zrobiłem takie 50cm, maskujące rury biegnące przy suficie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

these pretzels are making me thirsty

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/30 22:56 #73162

Teoretycznie nie ma znaczenia, chodzi o likwidacje fal stojących.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuchy akustyk.

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/31 12:34 #73238

metraż metrażem, ważna jest jednak kubatura. Obawiam sie że przy tej wysokości może być straszna kakofonia. Zresztązejdź tam poklaszcz w ręce, porozmawiaj głośno i słuchaj co się dzieje. Pewnie duży pogłos, najgorzej jednak będzoie z basem który sie tam może bardzo wzbudzać.

Z pewnościąna podłogętrzeba geubąwykładzinę na filcu/dywan. Można trafići za 20-22zł/m kw. z jakieśwyprzedaży lub końcówki. możesz przecież nabyć2 mniejsze kawałki które razem dadząci to co potrzeba ,a kupisz taniej.

Najlepiej zrób test, pociągni zasilanie chodźby przedłużaczem, wstaw klocki oi posłuchaj co się dzieje. Ja mam u isebie cały czas problem przy wymiarach 5,4x5,2x2,55 (kafle na podłodze ale na całości wykładzina ok 1cm gruba. Mam przydźwięk przy stropie, podgłosu jeszcze nie zlikwidowałem i rezonansy pomieszczenie an ok 32Hz, 33hz, i najgorszy na ok 67hz. Z tym że moja piwnica ma kształt L, do tego kwadratu dochodzi odnoga 3x2,5x2,7m która nie pomaga, ale odgrodziłem ją meblościanką.

Zrób test, porozmawiaj z jakimśakustykiem, a najlepiej ściągnij kogośkto ma pojęcie o akustyce i wypowie sie na miejscu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/31 12:51 #73246

dzięki za podpowiedz

skąd wiesz dokładnie z jakimi częstotliwościami masz problemy, da się to jakoś samemu zmierzyć, nie posiadając specjalistycznego
sprzętu ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

these pretzels are making me thirsty

Panele, czy deska barlinecka? 2005/12/31 13:30 #73252

UT ma racje najlepszy na gołą podłogę będzie parkiet!
Jeszcze lepszy będzie dywan.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem najbardziej cię zaskoczy najbardziej niepozorny sprzęt!!!
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator