HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

odnowa tonsili 2005/12/06 21:33 #67150

Witam!
Mam amplituner Yamaha rx-v350 z głośnikami w systemie 5.1 z Tonsilami Altus 75 na froncie. Miałem ostatnio okazję posłuchać kolumn frontowych magnat motion 990 i wypadały o wiele lepiej od tonsili. Czy "odnawiając" Tonsile poprzez wymianę wszystkich głośników, zwrotnic, kabli etc. da się poprawić ich możliwości brzmieniowe?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

It's not easy being green.
- Kermit the Frog

odnowa tonsili 2005/12/06 21:48 #67153

Najlepiej wymienić wszystkie głośniki, zwrotnice, kable, gniazdka, obudowy i maskownice.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

odnowa tonsili 2005/12/06 21:51 #67155

KoRnik napisał: Najlepiej wymienić wszystkie głośniki, zwrotnice, kable, gniazdka, obudowy i maskownice.

:D tak myślałem, a do pokoju wielkości 16m2 lepiej wstawić kolumny podłogowe takie jak te magnaty czy jakieś monitorki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

It's not easy being green.
- Kermit the Frog

odnowa tonsili 2005/12/06 22:03 #67161

Teoretycznie to najlepiej monitorki, a praktycznie to można wszystko :D .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marantz Pm-66SE KIS, Marantz CD-75, B&W 601.......

odnowa tonsili 2005/12/06 22:08 #67162

W takim pomieszczeniu zarówno monitory, jak i kolumny podłogowe mogą zagrać bardzo dobrze. Zależy czego oczekujesz od dźwięku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

odnowa tonsili 2005/12/06 22:17 #67165

moje upodobania muzyczne to rock, hardrock, reggae, jazz. Ze względów praktycznych to raczej monitory będą mi bardziej pasowały, bo podłogowe nie wejdą mi pod biurko :( mogę zawiesić monitory na ścianie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

It's not easy being green.
- Kermit the Frog

odnowa tonsili 2005/12/07 00:14 #67176

Pod biurko? Uh... Jeżeli zamierzasz wcisnąć głośniki tam, gdzie się mieszczą, a nie tam, gdzie powinny stanąć, to nawet najlepsze monitory nie zagrają Ci dobrze. Wiele rzeczy jestem w stanie zrozumieć, ale żeby nie można było w szesnastu metrach dobrze ustawić kolumn? Po pierwsze monitory powinny stać na specjalnych, możliwie ciężkich podstawkach tak, żeby głośniki wysokotonowe były na wysokości uszu. Jeżeli naprawdę masz bardzo zagracony pokój, można przymocować do ściany jakieś półeczki i na nich postawić głośniki. Tylko, że wtedy trzeba szukać kolumn z bas-reflexem na przedniej ściance, powiedzmy że połowa konstrukcji odpada już na starcie - sam sobie ograniczasz wybór. Może więc jednak małe przemeblowanko? Rozważ taką opcję, bo warto. Dobrego ustawienia głośników nic nie zastąpi (nawet najlepszy kondycjoner i komplet Valhalli) :lol: Informacji na ten temat nie powinno być trudno znaleźć w necie. A jeśli uważasz, że masz naprawdę trudną sytuację, może spróbuj narysować i wkleić tu ustawienie gratów w Twoim pokoju. Co 1900 głów to nie jedna :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

odnowa tonsili 2005/12/07 16:34 #67248

i17.photobucket.com/albums/b64/titus89/plan.jpg mistrzem planowania to ja nie jestem :D półeczkę na monitor mogę zrobić nad biurkiem, jedynie problem będzie z bass-reflex'em :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

It's not easy being green.
- Kermit the Frog
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator