HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

DAC 2021/02/24 19:35 #450187

Ilość recenzji, testów, opinii i komentarzy jaką przeczytałem jest godna pracy magisterskiej, a mimo to nie czuję się wiele mądrzejszy w kwestii przetworników cyfrowo-analogowych. Nadal nie wiem, co wybrać.

DACów namnożyło się ostatnimi czasy jak grzybów po deszczu, ale niestety tylko te popularne obrosły w jakieś szersze orzecznictwo. O mniej znanych markach trudno się czegoś dowiedzieć (np. o naszej rodzimej marce Nostromo).

Mój sprzęt jest następujący:
Głośniki Elac Debut Reference DBR62
Wzmacniacz Primare A20 MK3

DACa potrzebuję do słuchania bezstratnych plików – głównie ripów moich starych CD i winyli. Lubię dźwięk nie-jasny (ale też nie przesadnie ciepły), z raczej wycofaną i nieinwazyjną sceną muzyczną, nie znoszę suchych, kartonowych basów.
Na początku planowałem kupić po prostu Toppinga E30, ale mam wobec tych przetworników irracjonalny opór. Made in China, naklejka Hi-Res, popularność… Coś mi się nie widzi.

Na innym forum polecono mi przetwornik Atoll DAC100, który jest już z wyższej półki cenowej. Wg wszystkich opinii, do jakich dotarłem, jest to przetwornik dynamiczny, ale też jasny, analityczny, raczej szorstki i do tego raczej suchy. O ile przejrzystość mogłaby się zgrać z moimi ciepłymi głośnikami, o tyle suche basy to jest niestety deal breaker w moim przypadku.

Jeśli są tu jacyś użytkownicy zorientowani w materii przetworników DAC, to będę wdzięczny za rady. Jestem w stanie wydać więcej kasy na dobry przetwornik, bo ostatnimi czasy słucham głównie cyfrowego dźwięku, ale w takim wypadku chciałbym kupić coś solidnego, co swoje posłuży.

Budżet: do 2500

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dApET.

DAC 2021/02/25 08:27 #450192

S.L.S.M. M-300 ma zasilanie z USB + dodatkowe poprzez kabel Y lub wersja II która jest zasilana osobno +bluetooth ( TOPPING D-50 podobne granie ) i jeszcze lepszy TOPPING D-70 znika z rynku zastępuje go następca D-70S rozbudowany o bluetooth

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez P-na.

DAC 2021/02/25 10:02 #450193

Hmm, a coś bardziej staroszkolnego, z grubą dupą (czyt. cięższego gabarytowo)?

Te chińskie przetworniki, które zalały rynek, wypadają świetnie w pomiarach, ale są jakieś takie... bezduszne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DAC 2021/02/25 16:39 #450195

Jeżeli masz awersję do Chińczyków to jesteś raczej osamotnionym , Topping robi świetną robotę to samo S.L.S.M wystarczy poczytać użytkowników na zachodnich portalach i naszych też .
A jak wolisz Polski to Nastromo ma ciekawy katalog ,a jak myślisz o Cambridge audio dacmagic 100 to ten jest suchotnik bez duszy ,nawet miesiąca z nim nie wytrzymałem pomimo iż był wygrzany ,o zmianach kabli nie wspominam a mam ich sporo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez P-na.

DAC 2021/02/25 18:39 #450197

Dzik napisał: ... DACa potrzebuję do słuchania bezstratnych plików


Poleciłbym ten:
allegrolokalnie.pl/oferta/przetwornik-cy...y-dac-hegel-hd12-dsd
gdyby nie jeden szkopuł: nigdy go nie słyszałem :) Ale podobają mi się różne recenzje i szczerość tego sprzedawcy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DAC 2021/04/10 14:09 #450392

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator