HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jakie kolce ? 2006/01/06 18:33 #74941

Mam pytanie odnosnie kolców. Otoż, jak montuje się je do kolumn ? Mam kolumny Jamo E430. Myślałem żeby zainstalować w nich kolce. I tu nasuwa się następne pytanie. Czy jest sens stosowania kolców do tych kolumn ? Sprawdziłem ich spody. Tam nie ma żadnych otworów. Bardzo proszę o radę. Sam jestem w tym ciemny.
Dzieki serdeczne za każdy wpis.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolce ? 2006/01/06 19:09 #74946

www.standmax.iq.pl/kolce.html -typ 2 i 3 jest przyklejany 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolce ? 2006/01/06 19:24 #74950

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolce ? 2006/01/06 22:34 #75012

Dziękuję serdecznie za informacje. Zyziu, które z podanych przez Ciebie są lepsze ? Mosiężne samoprzylepne (2) czy Samoprzylepne z nóżką gumową (3). Czy zastosowanie kolcy polepszy choć trochę jakośc dźwięku (szczególnie basu) ? W tej chwili kolumny stoją na panelach podłogowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolce ? 2006/01/06 23:24 #75024

Kolce niesluza bezposrednio do polepszania dzwieku, lecz do izolacji kolumny od podlogi. Jezli wiec jest niestabilna i kolumna wprowadza ja w drgania, jest szansa na delikatne uspokojenie. Kiedy jednak bas z kolumny ci sie niepodoba, kolce niewiele moga zadzialac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolce ? 2006/01/06 23:31 #75027

mam nr 2 z propozycji zyzia, są dobrze wykonane. poleciłbym na początek zainwestować 16 pln w dwie płytki chodnikowe pod kolumny, dźwięk ulegnie zmianie, czy na lepsze sam się przekonasz. zaryzykuj, wydatek niewielki a zabawy wiele :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nothing frightens me more than religion at my door

Jakie kolce ? 2006/01/07 09:01 #75068

Też poleciłbym nr 2 :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolce ? 2006/01/07 14:42 #75149

16PLN za płyty chodnikowe? ja dałem za dwie pod kolumny 35X35cm i jedną 50X50cm razem 11 czy 12zł :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolce ? 2006/01/07 14:42 #75150

Ta większa pod elektronikę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolce ? 2006/01/07 16:09 #75163

O co chodzi z tymi płytami chodnikowymi ? Daje się je pod kolumny i sprzęt ? Czy to są zwykłe płyty chodnikowe ? Jaki mają wpływ na dźwięk i jaki w ogóle mają wpływ ? Chyba nie bardzo wyglądają w pokiju takie płyty.
Będę wdzięczny za informację.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolce ? 2006/01/07 20:02 #75213

bo to są płyty ze stoiska audiofilskiego w składzie budowlanym. specjalny cement kierunkowy, piasek z 7 wydmy z pustyni kalahari ( 7 wydma ma najmniejsze harmoniczne jak powszechnie wiadomo ), no i oczywiście zaawansowana technologicznie woda, którą to dodano w trakcie restrykcyjnej procedury produkcyjnej. zapomniałbym o tłustym wapnie z włoch, które to nadaje konstrukcji smaczek wyrafinowania.
co do ceny - to są takie jakieś duże płyty...
a tak na serio, też posiadam cud estetyki i funkcjonalności w postaci paneli podłogowych. ustawienie kolumn na owych płytach ociupinkę zmieniło bas, trochę zaciągnęło mu cugle, co w moim zestawie i dla mojej percepcji okazało się rozwiązaniem dobrym.
co do estetyki, to muszę stwierdzić, że zestawienie szarego audiofilskiego betonu z wysublimowaną delikatnością drewna mi się podoba, druga połówka nie narzeka a goście się przyzwyczaili do dziwactw i coraz trudniej mi ich zaskoczyć :(
hector, w ramach eksperymentu naukowego możesz wyłuskać dwie płytki z powierzchni chodnika, ewentualnie wejść w ich posiadanie drogą kupna, następnie ułozyć na podłodze, zasiąść w fotelu i poddać surowej ocenie tak skonstruowaną przestrzeń. podłóż korek lub filc pomiędzy panele a płyty. po co ci porysowane panele.
idąc dalej w twórczym szale możesz pokusić się o postawienie na owych płytach kolumn. to już będzie 8 dan audiofilskiego wtajemniczenia... po tym performansie automatycznie staniesz się członkiem polskiego towarzystwa ezoteryczno-audiofilskiego. legitymacja członkowska do odebrania w sekretariacie.
ponownie na serio, spróbuj to kosztuje niewiele a może ci się spodoba, jeśli szarość betonu razi twe oczy, to kolejnym etapem będzie zamówienie polerowanych płyt z granitu/marmuru/piaskowca/jakiegoś innego cholerstwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nothing frightens me more than religion at my door

Jakie kolce ? 2006/01/07 20:08 #75217

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Inną sprawą jest położenie na kolumnach czegoś co ma słuszną wagę: tomy encyklopedii, płyty granitowe itp. Rezultat: poprawa basu, stabilna scena.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Jakie kolce ? 2006/01/07 20:35 #75231

U mnie moje kochane JBLe stoją na kolcach na specjalnych podkładkach gumowo-metalowych i na płytach betonowych.Poprawa brzmienia w każdym aspekcie.Żonie się podoba.Beton naprawdę nie razi i fajnie wygląda a jaki tani.Teraz poszukuję czegoś na kolumny o wym.24X30CM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolce ? 2006/01/07 20:39 #75234

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Tutaj lepiej użyj granitu, o podanych przez Ciebie wymiarach, ale lekko zaokrąglonych kształtach......... jak pomnik na cmentarzu :lol: :lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Jakie kolce ? 2006/01/07 20:41 #75236

Nie wiem gdzie kupić tanio taki granit.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator