HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Onkyo tx-nr525 + stx fs250 problem z mocą 2017/11/15 20:52 #440091

To mój pierwszy post więc na początku witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z posiadanym zestawem a przynajmniej takie mam odczucia. Otóż wydaje mi się mój amplituner nie dysponuje wystarczającą mocą żeby napedzic te kolumny. Amplituner ma skalę głośności od 0 do 70 i żeby posłuchać głośniej muzyki (oczywiście nie na tyle żeby wkurzac sasiadow), żeby poczuć konkretny bas trzeba ustawić co najmniej na 45-50. Słuchając np na pół gwizdka czyli między 30 a 40 dźwięk jest jakiś nijaki, płytki, zwłaszcza w muzyce instrumentalnej to słychać, nie ma przestrzeni. Kolumny mają mocy ciągłej 120w a amplituner 5x130 a pobór pradu ma 400w więc wyszło mi licząc szybko że ma niecałe 50w na kanał mocy rzeczywistej. Doktor google podpowiada ze moc wzmacniacza powinna wynosic ok 1/3 mocy kolumny czyli niby ok. Popelnilem jakis blad przy doborze sprzetu? Może ktoś ma jakieś sugestie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Onkyo tx-nr525 + stx fs250 problem z mocą 2017/11/15 21:25 #440092

Następna osoba która wyciąga pierwiastki , mnoży i dzieli , amplituner ma pewnie ok 80 w 8omx2 do stereo powinno starczyć , inna sprawa to jak ,,dogaduje" sie z kolumnami , jaki jest charakter brzmienia tych sprzętów ,
amplituner obsługuje 4 omy ? , trzeba też było by się dokopać do wykresu kolumn , to 4 głośniki na skrzynię i do tego tani amplituner kina sukces murowany
a z czego puszczasz muzykę ? przy nędznym źródle może jest więcej chałasu a nie "jakości"
czy zamieniam się w trola(wygląd jest ) ale to kolejne kinostereo które nie chce grać , to jakaś zaraza ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Onkyo tx-nr525 + stx fs250 problem z mocą 2017/11/16 07:48 #440198

Muzykę puszczam z różnych źródeł, z komputera, czasem jakieś radio ale gramofon mam również. Ten amplituner mam już jakiś czas więc miałem okazję przetestować to na różne sposoby i mam wrażenie że o ile w kinie domowym radzi sobie fajnie to w stereo mój poprzedni pioneer za 1000zl (nowka) był o niebo lepszy i glosniejszy dokładnie tak jakby dysponował większa mocą. Pamiętam że miał 5x110w ale jaki pobór to już nie wiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Onkyo tx-nr525 + stx fs250 problem z mocą 2017/11/16 09:45 #440201

Można w ten sposób dzielić ale trzeba też pamiętać, że to mniej więcej się zgadza jak mamy podpięte wszystkie 5 głośników i akurat dzięki nagraniu mają co robić, bo z reguły głośniki tylne odzywają się rzadko coś tam dodając od siebie, wiadomo zależy od filmu. W muzyce stereo milczą, więc i rezerwa dla przednich kolumn jest większa, wzmacniacz to sobie dystrybuuje wg potrzeb ale skoro piszesz, że mało to ... jak to się stało że Onkyo i STX-y stanęły u Ciebie w domu ? Wcześniej podczas zakupów grało tak świetnie, że kupiłeś, a dopiero w domu usłyszałeś "nieco więcej prawdy" ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Onkyo tx-nr525 + stx fs250 problem z mocą 2017/11/16 17:16 #440207

Umawiajac się na odsłuch dowiedziałem się że nie ma możliwości zabrania ze sobą swojego amplitunera więc nie miałem okazji sprawdzić jak to współpracuje. Odsłuch odbywał się na wzmacniaczu stereo jakimś starym denonie. Odsluchalem 3 zestawy kolumn i wybrałem, w moim odczuciu, najlepsze, najbardziej szczegółowe itd. Poza tym akustyka pomieszczenia też była inna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Onkyo tx-nr525 + stx fs250 problem z mocą 2017/11/16 19:41 #440211

Co by było korzystniejsze w tej sytuacji, zmiana amplitunera na wyższy model czy dokupienie jakiegoś wzmaka stereo? Jest możliwość podłączenia amplitunera i dodatkowego wzmacniacza tak aby przelaczac sie miedzy nimi z poziomu pilota w zaleznosci czy oglada sie tv czy slucha muzyki w stereo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator