HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc w zakupie kolumn do kina domowego 5.1 do 4000zl 2017/08/24 16:24 #439080

Witam, jest to moj pierwszy post wiec na wstepie sie przywitam :-)

Od niedawna mieszkam w Polsce i niestety nie znam zupelnie czesci firm wystepujacym tu na naszym rynku, tym bardziej Polskich firm, dla tego pisze z ponizsza zagwozdka proszac o porade.

Mianowicie szukam zestawu kolumn 5.1 tylko do kina domowego (mam osobny zestaw do stereo) i bardzo zainteresowala mnie firma STX i ich zestaw STX KD-ELECTRINO 250 5.1. Obecnie posiadam system skladajacy sie z:

- zrodlo: Xiaomi Mi Box
- amplituner: Arcam AVR500
- przod: Avance Omega 509 MKII
- centralny: Avance Omega 504 MKII
- tyl: Avance Omega 506 MKII
- sub: Avance SUB 500

Moje obecne pomieszczenie to 12m2 (3x4) wiec radza sobie dosc dobrze, ale przenosze sie wlasnie do dedykowanego 25m2 (4,5x5,5) i chcial bym cos z wieksza dynamika i uderzeniem, szczegolnie w niskich czestotliwosciach.

Nie znam firmy STX zupelnie, tyle co wyczytalem na internecie (nie wiele) wiec chcialem zapytac czy ma ktos doswiadczenie z STX KD-ELECTRINO 250 5.1 w nieco wiekszym pomieszczeniu z mocnym wzmacniaczem ? Jestem takze otwarty na inne propozycje/rady - budzet to 4000zl, zestaw moze byc uzywany (jak najbardziej zerkam takze na uzywki na aukcjach). 

Dziekuje z gory za pomoc i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez tomw.

Pomoc w zakupie kolumn do kina domowego 5.1 do 4000zl 2017/08/24 18:53 #439085

Nie widzę powodów dla których warto i w ogóle jest sens wymieniać obecny zestaw kolumn, bardzo fajnych zresztą, zwłaszcza jeśli propozycją jest stx. Masz lepszy zestaw, więc wymiana wydaje mi się degradacją. Nowa większa powierzchnia nie będzie ani trochę za duża dla Avance-ów i prawdę mówiąc dopiero teraz będą miały okazję pracować na optymalnej powierzchni. Budżet jest za mały aby wymienić obecny zestaw na coś co wyraźnie poprawi brzmienie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w zakupie kolumn do kina domowego 5.1 do 4000zl 2017/08/25 16:04 #439097

Dziekuje bardzo za odpowiedz i rade. Okazalo sie ze producent jest w miare nie daleko, wybralem sie dzis na odsluch i definitywnie nie ma sensu taka zamiana :-) A Avance brakuje mi nieco dynamiki i basu, wracajac dzis od STX pomyslalem o tym ze moj amplituner ma dwa wolne kanaly 2x100W przez ktore mozna zrobic bi-amping przednich glosnikow. Pomyslalem wiec o osobnych dwoch skrzynkach z pasywnymi basami i zestrojeniu tego z przednimi glosnikami. Ale to juz temat na osobny watek :-) Dziejkuje i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator