HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc w doborze i zakupie 2017/08/23 19:08 #439058

Witam,

potrzebuję pomocy w doborze sprzętu i następnie zakupie. Chciałbym sensowne nagłośnienie głównie pod TV. Myślę, żę będzie około 40% filmów, 40% gier, a pozostałe 20% to muzyka.

Pomieszczenie ma około 2-mkw i dość nieregularny kształt. Zaznaczam, że za ok. 2 lata będę pewnie zmieniał na mieszkanie docelowe, dlatego zależy mi, żeby była możliwość rozbudowy.

Zastanawiam się nad kupieniem Denon avr-x4300h - ma dobre opinie, a na niemieckim amazonie można go chwilowo wyhaczyć w dość dobrej cenie www.amazon.de/Denon-AVRX4300HBKE2-Surrou...rds=denon+avr-x4300h

Zastanawiam się, czy to będzie dobry wybór i jakie dobrać do tego głośniki. Nie jestem pewien, czy od razu cały zestaw 5.1 lub większy. To na pewno w perspektywie czasu, ale póki co może wystarczy coś mniejszego, tzn. sam przód? 2.1 lub 3.1? Coś żeby wszystkie rzeczy (gry filmy muzyka) zabrzmiały w miarę nieźle.

Budżet, jaki zakładam to jakieś 6-7 tysięcy. Z tego około 4 z hakiem skonsumowałby powyższy amplituner.

Prośba o pomoc :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze i zakupie 2017/08/30 08:50 #439155

Dzień dobry.
Amplituner Denon AVR-X4300H to bardzo dobre i nowoczesne urządzenie, które pod katem przyszłości powinno Cię w pełni usatysfakcjonować tak pod względem jakości dźwięku, jak i praktycznie pełnego wyposażenia. Co do ceny to przy zakupie w zestawie z kolumnami u nas w Polsce będziesz miał cenę podobną do Amazon, a dodatkowo gwarancje polskiej, 3-letniej gwarancji door-to-door.
Nie wiem, jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe (blednie podałeś we wpisie 2 mkw), domyślam się, że jest to około 20 m2. W założonym budżecie będzie bardzo trudno złożyć zestaw kolumn 5.0, odpowiadający klasie wybranego wzmacniacza. Zacząłbym od doboru możliwie najlepszych kolumn przednich, do których możesz sobie w przyszłości dokupić centralny i tylne.
Wracając do konkretów, na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będą konstrukcje Monitor Audio , spójrz na model Monitor Audio Silver 6 lub większe Monitor Audio Silver 8 . To zestawy, oferujące szybki, dynamiczny, uniwersalny dżwięk. Dobrą opcja jest także Polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25 .

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniami, w naszym salonie masz do wyboru dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator