HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Co wybrać? Czyli odwieczny dylemat 2016/03/14 21:56 #432363

Witajcie zacni znawcy!

Odwiecznym moim dylematem jest dobra jakość dźwięku zbalansowana z ceną. Jestem nowym użytkownikiem forum, wcześniej (może niesłusznie) sugerowałem się własnymi odczuciami i uchem. Chyba przyszedł czas skorzytać z fachowej rady. Obecnie korzystam z odtwarzacza Ipod Classic 5,5 G oraz Ipod Touch 4G. Razem z słuchawkami sms audio street by 50 wired on ear, lub soundmagic e10 v2. Muzykę zgrywam z oryginalnych płyt do format ALAC. Obecnie zastanawiam się nad zakupem FiiO X1. Czy faktycznie warto, i czy zrobi mi to dużą różnice czy tylko "różnice". Nie jaram się tym że mam nadgryzione jabłko raczej sugerowałem się jakimś tam rankingiem czy opinią wśród znajomych więc nie jestem jakoś szczególnie przywiązany żeby zostać z jabłkiem. Liczę na pomoc w wyborze i co faktycznie warto by było zakupić aby cieszyć się dobrą jakością dźwięku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co wybrać? Czyli odwieczny dylemat 2016/03/16 06:39 #432407

Sprzęt audio kupujesz dla siebie i musi brzmieć tak, jak Tobie się podoba więc ocena "na słuch" nadal stanowi filar doboru audiogratów. Musi też posiadać funkcje, które Tobie będą potrzebne. FiOO X1 brzmi całkiem znośnie z np moimi Sennkami Momentum ale to, co brzmi dobrze dla mnie niekoniecznie musi pasować komuś innemu. Przede wszystkim odradzam je basolubom. Dolne pasmo jest i schodzi nisko, ale czaszki z całą pewnością nie zmiażdży, dlatego nie nadaje się do dubstepów, rapów, trip-hopów czy innej "muzyki" zazwyczaj słuchanej przez współczesną młodzież. Inną rzeczą, która może odstraszać od X1 jest przewijanie listy odtwarzania tym cholernym kółkiem. Co im szkodziło zrobić w tym miejscu 2 przyciski? Jogopodobne kółeczko strasznie zbiera brud i nie jest specjalnie precyzyjne. Wkurza tak samo jak przewijanie na dotykowym ekranie. Rozwiązanie archaiczne i zupełnie niezrozumiałe. Koniec końców by być zadowolonym z zakupu musisz ruszyć cztery litery i iść sprawdzić je samemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co wybrać? Czyli odwieczny dylemat 2016/03/16 08:12 #432410

To własnie jest najwiekszym problemem w moim miescie i okolicy nie ma żadnego sklepu ze sprzętem FiiO gdzie mogłbym dokonać odsłuchu dlatego chcialem chociaż w najmniejszym stopniu zasugerować się opinią innych użytkowników. Może warto przemyśleć zakup FiiO X3.
Kolejnym moim pytaniem jest czy ktos z was forumowicze mial przyjemnosc lub jej brak testować słuchawki Audio Technica ATH-OX5.
nigdzie nie moge znaleść żadnej sensownej recenzji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator