HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zakup dobrego magnetofonu 2018/04/01 13:16 #442816

Witam.Postanowilem kupic magnetofon kasetowy.Plan byl kupic szpulowca, ale po zapoznaniu sie z tematem rezygnuje ze wzgledu na mala dostepnosc oryginalnie nagranych materialow, a dostepne sa drogie(ok 50 dolarow sztuka) i w limitowanej ilosci, a nagrywanie samemu na puste nosniki z moich zrodel jakos mija sie dla mnie z celem.Do tego jeszcze mnogosc formatow samych odtwarzaczy i szpul i fakt, ze to i tak nie moja epoka-moja byly kaseciaki i winyle-to pamietam z dziecinstwa-no i cd naturalnie.Gramofon mam, takze kaseciaka tez chce dokupic.Cos tam wiem w temacie kaseciakow, ale niewiele.Dlatego prosze o porade co kupic i za ile kupic.Dlaczego za ile...Nie chce kupowac Nakamichi Dragon i temu podobnych bo cena jest wysoka i dla mnie nie ma to najzwyczajniej sensu.Od jakiegos tam pulapu cenowego mamy powiedzmy z 80% jakosci topowych modeli za jakis tamm procent ich ceny, tylko nie jestem wlasnie w stanie okreslic tego pulapu w magnetofonach.Magnetofon bede wlaczal kilka razy w roku, ale chce go miec, bo miejsce mam, kasety dostepne jeszcze sa takze cos chetnie kupie.Milo by bylo zeby mial wskazniki wychylowe jak np AKAI GXC-750D.Ktos moze polecic jakies inne modele z takimi wskaznikami?Czy odpuscic te starsze modele i celowac w te nowe?Na co jeszcze zwrocic uwage?Pilota nie musi byc jako, ze nie bede uzywal tego za czesto.Podpiete to bedzie do wysokiego modelu ampli Pioneer SC 87(kosztowal mnie £2000 w UK)-to tylko amplituner, ale narazie on robi za wzmaka i moich starych poczciwych Paradigm Studio 80.Zalacze fote, milo jak by magnetofon zgral sie wizualnie z reszta, wiec najlepiej czarny.Cene narazie zostawiam otwarta, bo nie wiem ile nalezy wydac.Bardzo prosze o wszelkie porady, mysle, ze takich jak ja dzis jest wiecej i tez pewnie skozystaja.Dziekuje i postaram sie odpowiadac na wszelkie posty.Pozdrawiam.
Ps-fotka z telefonu jest za duza na to forum i nie zalaczy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez pm525.

Zakup dobrego magnetofonu 2018/04/01 13:58 #442817

Genialne magnetofony właśnie produkowała firma Nakamichi i nie musi to być wcale Dragon
przemko77.blogspot.com/2015/09/kultowe-magnetofony.html
Dobrą propozycją może być NAD Model 6300 jest wyposażony w Play Trim ,ma dobra mechanikę ewentualnie flagowy Technics RS B900
Jest jeszcze jedna trochę inna opcja - kupno magnetofonu DCC potrafi odtwarzać tradycyjne kasety ,ale także cyfrowe ,a na takich uzyskasz znaczenie lepszą jakość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez przemko77. Powód: dopisek

Zakup dobrego magnetofonu 2018/04/01 21:26 #442819

W temacie magnetofonów przejrzyj te wątki. Było sporo o fajnych modelach, o tym na co zwracać uwagę przy kupnie i chyba ździebko o bieżącej konserwacji/używaniu.

www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/23267-wy...tofonu.html?start=15
www.hi-fi.com.pl/forum/5-inne/22137-mi%C...nowych.html?start=15
www.hi-fi.com.pl/forum/6-diy/22555-probl...technics-rs-az6.html
www.hi-fi.com.pl/forum/6-diy/20256-nakam...ko-mi-sie-psuje.html

Jak byś miał pytania wal śmiało, albo potrzebował pomocy przy wyborze/przeglądaniu ofert to służę pomocą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup dobrego magnetofonu 2018/04/02 16:47 #442824

Dziekuje za odpowiedzi, szczeglnie John 1.5 V, Twoja wiedza w temacie magnetofonow jest zaskakujaca.Z sugerowanych modeli udalo mi sie znalezc na sprzedaz kilka modeli:
Luxman K05 we wloszech za 500 euro
Denon DR-M 34 HM na slowacji za 130 euro
Denon DR-M44 HX w anglii-jest aukcja konczaca sie za 6 dni-aktualna cena £29-sprzedajacy zaznacza, ze nie przyjmuje ofert
Teac V-870-nie ma go na Twojej liscie, ale sprzedawca sugeruje, ze jest to blizniak Tehnics RS-B100(czy to prawda?)Aukcja jest na niemieckim ebayu i nie jest tak jasno napisane, ale sprzedawca dodal ta nazwe technics'a w tytule, wiec to jest tylko moje zgadywanie.Mozesz sie jakos odniesc do tego prosze.
Powiem uczciwie, ze przy wyborze kaseciaka wyglad ma znaczenie i ten Luxman nie do konca mi lezy-jest zloty-moze gdyby byl czarny...Ale ma wskaziki wychylowe ktore strasznie bym chcial:P i pewnie na zywo wyglada lepiej, wiec absolutnie go nie skreslam.Co sadzisz o tym co jest teraz dostepne?Jakies sugestie i czy jestes w stanie mniej wiecej doradzic ile wart jest ten Denon DR-M44 HX ktory jest w anglii, gdzie mieszkam, wiec najmniej manewrow by bylo z nim.Choc nie upieram sie przy zadnym z nich.W razie awarii, badz koniecznosci serwisu moze sa jakies firmy gdzie czesci sa latwo dostepne, a innych jest jak na lekarswo?Nie wiem czy mozna tu wklejac linki do aukcj(pewnie nie)i wiec jesli mozesz poswiecic troche swojecgo czasu to wyszstkie aukcjie znajdziesz na www.hifishark.com wystarczy wpisac model.Dzieki raz jeszcze i czekam niecierpliwie na odpowiedz.Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup dobrego magnetofonu 2018/04/02 22:34 #442827

Linki spokojnie możesz wklejać, non stop to robimy szukając sprzętu dla innych.
DR-M44HX jest bodajże najlepszym deckiem Denona jaki wypuścił i jeśli tylko jest w dobrym stanie to na pewno warto się nim zainteresować. Oczywiście były firmy i modele z wyższych półek ale nawet na tym topie topów też znajdą się orędownicy wyższości jednych modeli nad drugimi i odwrotnie, więc zaczynają decydować właśnie względy wizualne, które absolutnie rozumiem dlatego nie przemawia do mnie wyższość Nakamichi 1000XL (zwłaszcza w złotym wydaniu) i wolę surowiznę Tandberga 3014.

Co do pokrewieństwa Teaca i Technicsa to śmiem powątpiewać, aczkolwiek jakiejś współpracy między firmami wykluczyć nie można. Wtedy dużo łatwiej było firmom tuszować to, że zwyczajnie kupili cały projekt i tylko dołożyli inny front, ale w przypadku obu firm raczej by mnie to dziwiło bo obie miały na tyle duże doświadczenie i potencjał, że nie musiały tego robić, poza tym to byli wtedy konkurenci.

Co do serwisów to w Polsce oprócz Nomos-a i człowieka prowadzącego kanał na YT [Reduktor szumu] raczej nie wielu zostało. Natomiast moja wiedza na temat pozostałych jeszcze i godnych zaufania serwisów w Anglii jest żadna. Są na pewno, bo kultura Hi-Fi trwa tam znacznie dłużej i zawsze była na wyższym poziomie, więc jak pogrzebiesz na tamtejszych forach magnetofoniarzy to na pewno znajdziesz fachowców.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup dobrego magnetofonu 2018/04/04 16:27 #442864

Dziekuje Ci John 1.5 V.Pewnie kupie Denon DR-M44HX bo pojawila sie kolejna aukcja.Jedyny problem jest taki, ze obydwa przelezaly nieokreslona ilosc czasu wiec serwis pewnie by sie przydal, ale obydwa dzialaja a z czasem napewno znajde jakis serwis.Jesli Ty badz ktos z forumowiczow chce cos jeszcze dodac to prosze.
Moze ktos ma dobrego decka do sprzedania to chetnie odkupie jesli model mi podejdzie, bardzo prosze pisac.Moj budzet jest otwarty narazie i w zalezny od modelu(od zera do kilku tysiecy zlotych-najdrozszymi modelami nie jestem zainteresowany)

Moze warto tym sie zainteresowac?Nakamichi DR 2-w bdb stanie, z oryginalnym pudelkiem i serwisowany-cena 350 funtow w UK.Bez kombinacji, po serwisie, wizualnie mi pasuje.Sprzedaje sklep hifi ktory ma w ofercie sprzet nowy i uzywany.
Dzieki raz jeszcze.Pozdrawiam.

Nie wytrzymalem i kupilem ten Nakamichi DR-2 -3 glowicowy.Koszt 360 funtow z przesylka, po serwisie, z 3 miesieczna gwarancja i mozliwoscia platnej naprawy, czy serwisu w przyszlosci(jeden problem z glowy).Cena wydaje sie dobra, bo sprawdzilem na hifishark, najdrozszy jest po 950 dolarow amerykanskich, najtanszy sprawny jest w kanadzie za 250 dolarow kanadyjskich.Pewnie ceny zalezne od stanu.John 1.5 V znasz ten model, badz ktos go ma?Dzieki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez pm525.

Zakup dobrego magnetofonu 2018/04/04 21:47 #442865

Jednym susem wskoczyłeś na porządny wysoki poziom. Co prawda nie ma pełnej kalibracji ale jak będziesz korzystał z dobrych taśm nie starszych niż on sam to z samym BIAS-em też uda się poprawnie coś nagrać jak Cię najdzie ochota.
Jeśli jak piszesz jest po przeglądzie i ogólnie jest zadbany to będzie Ci służył latami, co najwyżej paski kiedyś sflaczeją ale u Ciebie nie powinno być problemu z dostaniem oryginalnych czy zamienników, więc miłego słuchania w dobrym stylu.
Z dobrych taśm mogę polecić na pewno najwyższe modele typu I - np. TDK AR-X i AD-X, Sony i Maxell też miały swoje odpowiedniki które do muzyki ogólnie rozrywkowej pop/rock, jakiś elektryczny jazz czy metal są genialne bo można je nieco mocniej nagrywać (nawet do +5dB). Z dobrymi typu II (najtańsze omijaj, szkoda kasy, są na ogół zbyt delikatne jak TDK SA) lepiej trzymać się bezpiecznego poziomu +3dB max. Typ IV to już nawet do +8dB ale sam się zorientujesz co można wycisnąć, a nie przesadzić. Jak uda Ci się trafić na taśmy That's - bierz wszystkie. Niezłe są też FUJI. Polecić mogę też BASF TP. No i koniecznie zdobądź gdzieś jakąś taśmę TEACa (np. seria Cobalt) ze szpulkami. Magnetofon z taka kasetą wygląda jak dwa razy droższy.

Tu przewodnik po magnetofonach: www.vintagecassette.com/
A tu po kasetach: vintagecassettes.com/index.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Zakup dobrego magnetofonu 2018/04/06 23:54 #442884

No eBay APP ID and/or Cert ID defined in Kunena configurationNo eBay APP ID and/or Cert ID defined in Kunena configurationMagnetofon dzis dotarl, a ja mam 2 kasety.Przywiezione z gratami z polski dawno temu(po co?skoro nie mialem zadnego odtwazacza he he)Tak czy owak, dzis uratowaly mi zycie.Jedna to oryginalna Prodigy Music for the jilted generation i ta brzmi o dziwo calkiem niezle.Druga to nagrana przezemnie na kasecie MTR Metallica And Justice For All... nagrana albo na jamniku z niemiec, albo na wierzy Sony ,no i coz...to jest dramat.Jak bym przykryl kolumny kocem, mniej wiecej tak ona brzmi.Zakupilem pare nagranych kaset na ebay’u wiec pozostaje czekac-Michael Bolton, Kenny G, Billy Joel, Bon Jovi-kiedys sie sluchalo.Moze poleci ktos cos dobrze nagranego na kasecie?Bo teraz widze jaki jest rozstrzal miedzy dobrze, a zle nagrana tasma.Lata 80 i 90, lub cos spokojnego z dowolnego okresu.Narazie pomecze Prodigy.John 1.5 V, wkleje link do kaset That’s z ebaya.Zerkni jak mozesz i podpowiedz ktore kupic.



Co do kaset TEAC ze szpulami to ceny mnie zwalily z nog.Przedzial ok 80 do 150 funtow za sztuke.Gdyby czlowiek wiedzial wczesniej, ze one osiagnal tak zawrotne ceny.Sa tez recznie przerabiane kasety roznych firm z Rosji jak np ta z dodanymi szpulkami za 20 funtow, choc to juz nie to samo, ale wrzucam, moze kogos zainteresuje



Na koniec wielkie podziekowania dla John’a 1.5 V, jestem pelen podziwu dla Twojej wiedzy.Wrzucam fotki moich zabawek jako ciekawostke.Dzieki raz jeszcze, pewnie jeszcze zapytam kiedys o nagrywanie, bo za dzieciaka mialem jamnika, potem wierze Sony, gdzie nagrywanie polegalo na wcisnieciu przycisku record, bez mozliwosci jakiejkolwiek ingerencji, a potem nie mialem odtwazacza kaset.Moze jest gdzies jakis przewodnik online?Pozdrawiam.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup dobrego magnetofonu 2018/04/07 11:03 #442889

PM525, jak już zdobędziesz trochę kaset, to będziesz mógł włączyć się do celebrowania już nie takiej nowej świeckiej tradycji czyli Międzynarodowego Tygodnia Słuchania Kaset Magnetofonowych:

www.hi-fi.com.pl/forum/5-inne/22137-mi%C...onowych?limitstart=0

Przewodniczący Komitetu Obchodów czyli Edgar to drugi forumowy ekspert od magnetofonów, niestety od dłuższego czasu mało aktywny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup dobrego magnetofonu 2018/04/09 10:14 #442926

Sznurki do ebaya musisz maskować bo forum z automatu je odrzuca i nic nie widać. Skorzystaj z formuły jakieś słowo np. link .
Widzę, że Nak ma całkiem zacne towarzystwo. Jeśli chodzi o kasety That's to najlepsze były SUONO, niestety również "SŁONO" kosztują.
vintagecassettes.com/triad_thats/triad_thats_files/ethats88.htm
vintagecassettes.com/triad_thats/triad_thats_files/ethats90.htm - w tym roczniku były SUONO ale też bardzo dobre są CD/IF, CD/IIF, CD/IVF i CD/MH.

Możesz też w ramach odrobiny snobizmu poszukać taśm "Nakowych" - vintagecassettes.com/oem/oem_files/nakamichi78.htm , vintagecassettes.com/oem/oem_files/nakamichi83.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zakup dobrego magnetofonu 2018/04/09 10:31 #442927

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator