HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw stereo do salonu + system multiroom do pozostał 2017/08/06 14:00 #438910

Witam. Z racji, że przeprowadzam się do nowego mieszkania poszukuję jakiegoś rozwiązania co do systemu audio, które spełni moje wymagania.
W salonie 20m2 chciałem umieścić zestaw audio-rtv, który miałby składać się z amplitunera, 2 kolumn głośnikowych, telewizora, PlayStation4, odtwarzacza DVD. Zupełnie nie mam pojęcia co i jak z czym połączyć tak aby możliwe było w miarę sprawne przełączanie źródła dźwięku (pilotem) w zależności czy oglądam telewizje, film z DVD, słucham muzyki czy gram na PS. Muzyka w salonie najczęściej będzie puszczana ze smartfona bądź tabletu(po kablu lub bezprzewodowo)
W łazience, w suficie chciałbym zabudować jakieś głośniki, które umilałyby kąpiele. Dźwięk w łazience miałby być zsynchronizowany z dźwiękiem w pozostałych pomieszczeniach.
W kuchnio-jadalni widziałbym zestaw jakichś monitorów, które współgrałyby z zestawem audio w salonie. Dodatkowo chciałbym, żeby głośniki w kuchnio-jadalni miały alternatywne źródło dźwięku w postaci komputera stacjonarnego.
Reasumując chciałbym, aby zestaw w całym domu był przystosowany do następujących sytuacji:
1. Siedzę w salonie i słucham muzyki, oglądam telewizje, oglądam film na dvd gram na PS -dźwięk emitowany jest tylko przez kolumny w salonie.
2. Biorę kąpiel/przemieszczam się po domu i puszczam muzykę ze smartfona/tableta- dźwięk emitowany jest we wszystkich 3 pomieszczeniach, ewentualnie tylko w salonie i kuchnio-jadalni.
3. Siedzę przy komputerze w kuchnio, szperam po necie, przeglądam youtuba itd. -dźwięk emitowany jest tylko z głośników w kuchnio-jadalni.
Czy w przypadku gdy dźwięk emitowany jest we wszystkich 3 pomieszczeniach możliwa będzie regulacja głośności dla każdego z pomieszczeń osobno?
Prosiłbym o opinie czy coś takiego jest możliwe, ew. proszę o zasugerowanie rozwiązania zbliżonego do tego powyżej.
Wstępnie do salonu myślałem o zestawie Amplituner YAMAHA R-N500, który ma system MusicCast oraz kolumn Heco Music Style 500.
Proszę drogich forumowiczów o sugestie odnośnie komponentów do zestawu, ew. technologii, w której miałyby one działać.
Budżet na audio(bez TV) to powiedzmy 8-9k

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do salonu + system multiroom do pozostał 2017/08/18 19:53 #438975

Panowie chciałbym się jeszcze poradzić odnośnie rozmieszczenia kolumn podłogowych oraz wyboru odpowiednich kolumn pod względem konstrukcji. Czytałem zalecenia dotyczące minimalnych odległości w jakich kolumny powinny stać od ściany i ciężko mi to pogodzić z układem mojego przyszłego salonu. Rozważam 3 warianty umiejscowienia kolumn i chciałbym prosić o rady, które będzie najlepszy, ew. zaproponowanie czegoś innego. Pomieszczenie ma ok 20m2. Czytałem o kolumnach które bass reflex mają umieszczony z przodu. Czy takie kolumny będą w tym wariancie odpowiednie?
Dobór audio chciałbym rozpocząć od kolumn w salonie. Nagłośnienie pozostałych pomieszczeń muszę jeszcze przemyśleć.
Poniżej zamieszczam schematy rozmieszczenia kolumn
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator