HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/11 22:25 #438589

Witam
Tak jak w temacie chciałbym zakupić sprzęt grający do salonu w kwocie +- 3000 zł ( Kwota moze się powiększyć jeśli znalazłoby się cos w markecie na raty .)
Ciężko przedstawić mi swoje wymagania gdyż aktualnie słucham muzyki na głosnikach komputerowych logitech z-2300 i nie mam jak gdyby dobrego punktu odniesienia .
Po przeszperaniu forum zdecydowałem się na sprzęt stereo bo bardziej zależy mi na jakości w muzyce niż w filmach (70% muzyka , 30% filmy ).
Niestety dalej sam nie wiem czy lepiej wybrać wzmacniacz czy też lepiej amplituner , zależy mi przede wszsytkim na jakości dźwieku i to przemawia za wzmacniaczem ( takze cena) z kolei chyba amplituner oferuja większą wygode użytkowania , ew propozycje jakiegos dodatkowego sprzetu do wzmacniacza który pozwoli mi wysyłać muzyke z telefonu ?
Sprzęt chce podłączyc pod komputer oraz tv .
Słucham wiele gatunków muzyki dlatego zależy mi raczej na uniwersalnym sprzęcie ( rock , pop , electro , trance , muzyka filmowa ).
Chciałbym także żeby sprzęt 2,0 miał wystarczająco basu aby dało sie z w miare zadowalajacym efektem ogladac filmy . na koniec dodam , że salon ma 25m/kw . Biore pod uwagę sprzęt używany .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/12 09:12 #438590

allegro.pl/kolumny-stereo-b-w-p5-komis-a...ice-i6683794816.html
allegro.pl/kolumny-elac-fs-67-i6769849238.html
allegro.pl/kolumny-podlogowe-avance-dana...lny-i6884911763.html

Plus to co w tym wątku www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/26244-ze...-pln?start=15#438569

Wybierz coś z Twojej okolicy, umów się, podjedź, posłuchaj. Kolumn w ciemno na pewno nie kupuj, ale zanim to wszystko warto mieć już wzmacniacz i z nim robić te wycieczki.

Jeśli wzmacniacz ma być podłączony do TV, komputera i jeszcze telefonu to trzeba by brać pod uwagę coś z nowszych konstrukcji które mają wbudowany DAC i kilka wejść cyfrowych. Moduł odbiornika BT można ewentualnie dokupić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/12 17:35 #438594

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Twoje preferencje brzmieniowe oraz założony budżet, pod względem jakości dźwięku najlepszym rozwiązaniem byłby zakup dobrego wzmacniacza stereo i połączenie go z odpowiednim zestawem kolumn. Bardzo dobrą opcją byłby wzmacniacz NAD C326 BEE lub Onkyo A-9050 w połączeniu z kolumnami Pylon Audio Pearl 25 lub STX Electrino 250 . To trochę ponad budżet, jednak to rozwiązania, które powinny Cię w 100% usatysfakcjonować. W przypadku trochę niższego budżetu warto spojrzeć na wzmacniacz Pioneer A-30 .
Do powyższych konfiguracji można dokupić zewnętrzny moduł Bluetooth np. NuForce BTR-100 lub rozwiązanie znacznie bardziej rozbudowane - odtwarzacz strumieniowy np. świetny pod względem funkcjonalnym oraz brzmieniowym Advance Acoustic WTX-MicroStreamer.
Drugą opcją jest zakup dobrego amplitunera sieciowego, co daje na pewno większą wygodę obsługi - wszystko mamy w jednym segmencie. Spójrz proszę na bardzo nowoczesny i przede wszystkim oferujący bardzo dobrą jakość dźwięku amplituner Pioneer SX-N30DAB, konkurencyjny Yamaha R-N602 lub trochę prostsza wersja Yamaha R-N402D. Pioneer oferuje równe, pełne, dynamiczne brzmienie z dobry wypełnieniem. To urządzenie uniwersalne. Yamaha natomiast lepiej sprawdzi się w szybszych, mocniejszych gatunkach muzycznych, bardziej eksponuje skraje pasma.
Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Spójrz także na przygotowane przez nas, dedykowane zestawy stereo z kolumnami, dostępne pod linkiem . Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W salonie mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, które możesz spokojnie w komfortowych warunkach odsłuchać. U nas także dostępne są kredyty 0%, realizowane także w bardzo prosty sposób na odległość. Zapraszam serdecznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/12 22:34 #438598

Hmm czyli najlepszym wyjsciem byłoby kupic nowy wzmaczniacz + używane kolumny ? Rozumiem , że jestem w stanie z używek dostać cos lepszego niż to co oferują mi markety ? Np, na euro znalazlem takie głosniki co o nich myślicie ? Klipsch Reference R-26F / Dali ZENSOR 5 / Magnat Quantum 677 / Heco Music Style 900 część z nich jest sporo ponad budżet ale tak jak pisałem jeśli miałaby być znacząca róznica w dzwięku to mógłbym może wziąć kolumny na raty a np wzmacniacz za gotówke. Używki mógłbym testować tylko w woj . pomorskim . Może znacie jakieś komisy albo gdzie mogę się przejść przesłuchać jakiś sprzęt np w trójmieście ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mehoow.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/12 22:56 #438600

Albatros - mają sklep w Gdyni i w Gdańsku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/13 23:54 #438607

Ktos może się odnieść do kolumn które wymieniłem oraz czy mój sposób myślenia jest dobry ? Lepiej kupować wzmacniacz nowy czy moze na uzywanych jest duza różnica w cenie i małe ryzyko kupienia jakiegos zepsutego badziewia ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/16 22:12 #438639

Jak na tle kolumn które podałem wypadaja dali 450 ? Znalazlem oferte uzywanych blisko mnie za 1300 zl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/17 22:51 #438655

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mehoow.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/19 19:54 #438698

Temat niestety stanął w miejscu . dostałem na priv oferte , żeby kupić amplituner yamaha rn602 + heco music style 900 ale jest to ponad budżet + wydaje mi się , że jakość jaką oferuje ten zestaw mogę osiągnąć w dużo niższych kosztach poprzez kupno sprzetu używanego. Dlatego żeby trochę ruszyć temat chciałbym zacząć od kupna używanego wzmacniacza dlatego proszę o radę jak się za to zabrać jestem amatorem więc nie wiem nawet jak sprawdzić taki wzmacniacz i boje się ze wpakuje się na mine. Mam na to trochę czasu bo kolumny planuje kupić we wrześniu gdyż teraz nie mam na nie miejsca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/19 22:35 #438700

Zestaw jest dosyć fajny ale zanim cokolwiek, umów się na przynajmniej półgodzinną sesyjkę. Kolumny owszem, można za mniejsze pieniądze dostać podobny albo i lepszy efekt ale w przypadku Yamahy warto wziąć pod uwagę jej możliwości współpracy z całym nowoczesnym tałatajstwem, telewizorami, telefonami, serwisami strumieniowymi i komputerem. Poza tym jest dosyć mocna, ma też inne parametry na przyzwoitym poziomie i ogólnie jest porządnie zbudowana, więc mogła by stanowić dobrą bazę pod współpracę z dosyć szerokim gronem kolumn. I jest nawet ładna, z tym swoim retro stylem, czymś się wyróżnia na tle reszty amplitunerowej japońszczyzny.

A co do wklejonych sznurków do ofert - każda z par jest ciekawa i warta posłuchania, a że wszystkie masz w okolicy to warto poświęcić sobotę czy niedzielę i objechać z własnym wzmacniaczem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/19 22:42 #438701

A więc ten ampli zagra na podobnym poziomie co tańsze wzmacniacze ? Byłem już nastawiony na wzmacniacz bo na każdym forum pisze się , że wzmacniacz da lepszą jakość dzwięku + dokupienie daca wychodzi taniej . Raczej nie zależy mi na caście jaki oferuje ta yamaha i mam wrażenie , że zapłaciłbym za gażdżety których nie wykorzystam .

Jeśli zdecydowałbym się na ta yamahe w chwili obecnej to interesuje mnie jedno a mianowicie czy warto brać zestaw z tymi heco za 4600 zł w promocji . Czy lepiej jednak skompletować z używanych , np te dali 450 bądz dali zensor 7 zagrają lepiej gorzej od tych heco z tym amplitunerem />?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mehoow.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/20 11:08 #438702

To nie jest tak, że będzie wyraźnie lepiej albo gorzej. Jest zbyt wiele aspektów brzmienia, zwłaszcza takich które wyjdą dopiero w Twoim pokoju, żeby tak liniowo kategoryzować, lepiej/gorzej. Do tego dochodzi jeszcze cena i funkcjonalność którą też trzeba brać pod uwagę.
Oczywiście, że używany wzmacniacz i bogaty w gniazdka DAC powinien spełnić oczekiwania i na dodatek kosztować mniej. Podobnie z kolumnami - Dali 450 są wystarczająco dobre, żeby spełnić oczekiwania sporej liczby osób, tym bardziej takich, które zaczynają zabawę w hi-fi. Kupując je od razu wskakujesz na porządny poziom brzmienia.
W 3 tysiącach powinieneś się zmieścić bo 450-tki chodzą w okolicach 1000 z hakiem, podobnie (też fajne) Dali Concept 6. Do tego ... i tu jest mały problem bo widzę, że na aukcjach też wakacje i znalazłem tylko to:
allegro.pl/nad-c352-i6893412586.html#thumb/5
allegro.pl/wzmacniacz-marantz-pm-80-jak-...cja-i6897137716.html
Ale nie jest to "byleco" i oprócz tego że poradzą sobie z prawie każdymi kolumnami to zapewnią też dobre brzmienie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/20 21:36 #438703

W sumie może i racja jestem początkujący w takim sprzęcie więc nie ma co kombinować. Myślę , że wezme ten ampli yamahy może i zapłace trochę więcej ale mam wszystko w 1 urządzeniu + pewność bo jest nowy . Ze względu na cene umówię się na te dali 450 i zobacze jak to gra.

Powklejam dalej przykłady kolumn z mojej okolicy w celu zweryfikowania czy warte zachodu
www.olx.pl/oferta/tannoy-dc6t-para-kolum...lG4s.html#f66d6a25ed
W internecie znalazłem , że 1 kosztuje ok 3.5k tutaj para za 2.6k.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mehoow.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/21 15:40 #438705

Bardzo dobra kolumna, warto sprawdzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do salonu za ok 3000 zl 2017/07/24 22:29 #438770

Jeszcze kwestia jak to podłączyć. Jakie kable kupić aby podłączyć kolumny z ampli i ampli do kompa i do tv.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator