HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Przejście na wyższy poziom - kolumny czy wzmacniacz? 2017/06/28 08:01 #438437

Witam serdecznie.
Napiszcie mi proszę, co najpierw wymienić? Obecny zestaw mnie nie zadowala. Poszukuję dźwięku lekko ciemnego, szczegółowy, przestrzenny środek pasma, dużo powietrza. Szeroka scena, wokale delikatnie uwypuklone, dobra stereofonia, dobra lokalizacja źródeł pozornych. Góra szczegółowa, bez syczenia, czysta, bez dominacji. Tony niskie zaznaczone, obecne, bez dominacji. Ogólne zrównoważenie tonalne, dźwięk neutralny, może być delikatnie przyciemniony, nie jest to mus!

Moje propozycje.
Wzmacniacze:
Baltlab Epoca 1
Rotel Ra-980bx
Rotel RC-980 lub RC-990 + do tego końcówka
- może być z Rotela, nie jest to wymóg konieczny - wystarczy mi 60W przy 8 Ohmach.
Kolumny głośnikowe:
Xavian, coś z Audio Academy
Proszę o jakieś inne propozycje, jeżeli te są złe. Budżet ok. 1800 zł. Mogę wybrać tylko jeden element wzmacniacz lub kolumny. Pokój 23-25mkw.
Jeżeli potrzebujecie dodatkowych informacji - proszę pytać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Re:Przejście na wyższy poziom - kolumny czy wzmacniacz? 2017/06/28 09:05 #438440

A może jednak ŹRÓDŁO?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Przejście na wyższy poziom - kolumny czy wzmacniacz? 2017/06/28 09:13 #438441

Źródła zostają. Są to DacMagic 100 i Rcd-951.
Dynamika i brzmienie źródeł całkowicie mnie zadowala. Podstawowym "nośnikiem" dźwięku jest u mnie płyta CD. Tak jak pisałem szukam czegoś bez zbytnich wyostrzeń na skrajach pasma.

Muzyka: Rap oraz ciężkie granie (metal, techno, tranceacid). Z lżejszych to jakiś klimatyczny lekki jazz, chill out - bardziej jako tło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Re:Przejście na wyższy poziom - kolumny czy wzmacniacz? 2017/06/29 07:30 #438456

Czy po za zmianą źródła, ktoś coś może zaproponować?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Przejście na wyższy poziom - kolumny czy wzmacniacz? 2017/06/29 08:12 #438457

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Belfer do spółki z aniołkiem nie pomagają?

Zanim zaczniesz wymieniać sprzęt, wypożycz Dac Wolf nostromo. Kosztować będzie ta próba ok 50 zł ( wysyłka)

Z kolumn mogę polecić RLSy które górę maja delikatniejszą.
Z "ciemnych" kolumn Elara II do wyrwania w tym budżecie (czasem używane pojawiają się)
Na 100% nie Callisto IV
Monitor audio rx8 (tyle że ja słuchałem ich z audiolabem ale wydaje się że góra była delikatna)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:Przejście na wyższy poziom - kolumny czy wzmacniacz? 2017/06/29 12:37 #438462

Cambridge Audio A500
Tannoy Mercury F3
Arcam rDAC - audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/1252-rdac - dokładnie ten, ponieważ nowsze już grają zupełnie inaczej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przejście na wyższy poziom - kolumny czy wzmacniacz? 2017/07/02 10:09 #438496

A czy słuchałeś coś z Xaviana lub Audio Academy? Bo każdy model gra troche inaczej.
Obawiam się, że do Xavian 60W może nie starczyć w pomieszczeniu 25m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przejście na wyższy poziom - kolumny czy wzmacniacz? 2017/07/10 19:37 #438583

Kupiłem Audiolab 8000 A. To zupełnie inna kultura grania. Dla mnie to krok do przodu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator