HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Rotel RA-2020, RT-2000, RD-2200, czy warto kupić? 2017/04/28 22:12 #437913

  • Hran
  • Hran Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam, mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie, mam możliwość kupić taki zestaw Rotela:
Rotel stereo dc intergrated amplifier RA-2020,
AM/FM tuner RT-2000,
Stereo Cassette Tape Deck RD-2200
built in 1978

Zestaw wiekowy, wg. zapewnień sprzedawcy w idealnym stanie. Cena jaką sobie życzy za to: 275 EURO do małej negocjacji, myślę że sprzeda za 250.

Jestem prawdę mówiąc ignorantem, jeżeli chodzi o sprzęt audio, bardzo proszę o radę, czy warto kupić ten zestaw, żeby zacząć przygodę ze słuchaniem muzyki ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel RA-2020, RT-2000, RD-2200, czy warto kupić? 2017/04/29 10:53 #437923

Jeśli jesteś kolekcjonerem, pasjonatem i ogólnie entuzjastą sprzętu Vintage to można jednak te 275 ojro za sprzęt w, jak zapewnia nienagannym stanie, trochę zastanawia. Na początek zabawy to raczej nie jest dobry wybór choć faktem jest, że za podobna kwotę będzie trochę trudno złożyć w miarę przyzwoity zestaw ale nie jest to niemożliwe. Pytanie - czy chcesz zacząć się w to bawić na poważnie i przede wszystkim przeznaczyć miejsce na sprzęt i kolumny, ustawić to zgodnie z regułami sztuk czy może chcesz tylko aby muzyka leciała sobie w tle. Druga sprawa to z czego zamierzasz słuchać, masz płyty CD/winyle, konto w serwisie strumieniującym muzykę, pliki na komputerze ? I na koniec - Jaką mniej więcej kwotę możesz na to przeznaczyć ? Powinieneś też przejechać się do dwóch trzech sklepów ze sprzętem audio i posłuchać co można mieć za taka czy inna kwotę, wyrobisz sobie też wtedy jakieś zdanie na temat brzmienia które Ci odpowiada.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel RA-2020, RT-2000, RD-2200, czy warto kupić? 2017/04/29 19:50 #437928

  • Hran
  • Hran Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hran.

Rotel RA-2020, RT-2000, RD-2200, czy warto kupić? 2017/04/29 19:54 #437929

  • Hran
  • Hran Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Dziękuję za poświęcony czas i odpowiedź. Tak, mam zamiar poświęcić czas i pieniędze na sprzęt audio. Chciałbym również dokupić equalizer Rotela RE-2000 i dobre kolumny, będę prosił o poradę także w tej sprawie. Nie mam niestety potrzebnej wiedzy i nieograniczonego budżetu, więc preferuję opcję:  sprzęt starszy z "wyższej półki" niż nowoczesny ale niższej klasy. Wiek tego zestawu, który mam zamiar kupić nie przeszkadza mi, jest w końcu młodszy ode mnie :)

Nie jestem audiofilem (jeszcze?), ale b.lubię słuchać muzyki i mój sprzęt mi nie wystarcza. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna lepszego, poza tym po prostu podoba mi się Rotel. Słucham przede wszystkim z płyt CD, czasem korzystam z komputera.

Co do niskiej ceny,  to nie mam większych obaw, sprzedający ma 357 pozytywnych opinii, rozmawiałem z nim i wzbudza zaufanie. Mieszkam tu w Irlandii od 10 lat i nigdy Irlandczyk mnie nie oszukał,  mam nadzieje, że prawo serii zadziała i w tym przypadku.

Reasumując,  wyczytałem, że warto kupic?

Tu link do ogloszenia, już kupiłem za 270 e:
www.adverts.ie/12794078

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel RA-2020, RT-2000, RD-2200, czy warto kupić? 2017/05/01 18:46 #437936

Equalizer możesz kupić tyko z jednego powodu - wieża będzie wyglądała fajniej ale konieczności żadnej nie ma bo to urządzenie jest w domowych warunkach raczej zbędne, zwłaszcza, że w sporej mierze dubluje funkcje które już masz we wzmacniaczu. Druga korzyść to rodzaj inwestycji bo zadbany pełny zestaw Rotela z tamtych lat może być wart nieco więcej niż osobne klocki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel RA-2020, RT-2000, RD-2200, czy warto kupić? 2017/05/01 19:04 #437939

  • Hran
  • Hran Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Dzięki jeszcze raz, tylko dwa zdania i tyle treści. Dobrze, że trywialność moich pytań nie zniechęca znających się na rzeczy!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator