HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/04/06 01:56 #437585

  • Anra
  • Anra Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witajcie,

Od dłuższego czasu szukam odpowiedniego sprzętu do pokoju 17m2. Jako, że nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia w tym temacie, to chciałabym prosić Was o pomoc w wyborze głośników, najlepiej monitorów do wzmacniacza Yamaha A-S701.

Zestaw wyglądałby następująco:

Yamaha A-S701
Yamaha CD-NT670

Poczatkowo myślałam o głośnikach podłogowych Pylon Topaz 15, ale wygodniejsze byłyby chyba monitory. Wiem, że te kolumny w stosunku do wzmacniacza mogą być słabe, ale na tę chwilę nie mam możliwości kupienia mocniejszych. Co do wzmacniacza jestem pewna, ponieważ nie wykluczam w przyszłości kupna odpowiedniejszych głosnikow.

Cena kompletu kolumn musiałaby zamknąć się w kwocie 1500 zł.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/04/06 10:48 #437588

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
a dlaczego yamaha ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/04/06 12:51 #437590

Zapewne nie o Yamahę chodzi, tylko znowu o promocję Pylon :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/04/06 14:06 #437594

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/04/07 12:43 #437611

  • Anra
  • Anra Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam,

Nie chodzi o promocję żadnej firmy :D. Ja naprawdę szukam niedrogich kolumn do tej Yamahy. Wybrałam Yamahę ponieważ kiedyś miałam okazję posłuchać jak gra sprzęt tej firmy i spodobala mi się jego lekkość. A co do kolumn, to poprostu Pylony są niedrogie.
Niedrogie są też np. Maestro, ale mają trochę za agresywny bas jak dla mnie.

Dzięki za odpowiedzi, zaraz posprawdzam te kolumny :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/04/07 12:57 #437612

  • Anra
  • Anra Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
A czy mogłabym prosić o propozycję nowych kolumn do 1500zł? Tak jak napisałam wcześniej, nie mam doświadczenia, więc nie chcę używanych, ponieważ boję się, że mogę kupić uszkodzone i nie będę w stanie wychwycić tego od razu.

Z tego co wiem, do tego wzmacniacza najlepiej jest wybrać głośniki o impedancji 8, prawda?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/04/07 13:52 #437616

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Rozumiem obawy ale powiem ci szczerze że szkoda by mi było wydawac kase na nowe kolumny - szczególnie przy takim zakresie cenowym. Pamiętaj że kolumny nowe kosztujące te ok. 1500zł to będą bardzo przeciętne konstrukcje. Kolumny które polecił dżony bateryjka to sprzęt który jako nowy kosztował znacznie więcej. Po prostu będą lepsze jeśli chodzi o jakość dźwięku. Ryzyko zawsze istnieje to fakt. Tyle że naprawdę cała masa ludzi kupuje używane kolumny i sobie to chwali.

Jeżeli uprzesz sie na nowe - idź do salonu i poproś o prezentację danych kolumn ze sprzętem który wybrałaś. Weź to co ci się spodoba i nie kieruj sie efektem wow! jak coś od razu ci się bardzo spodoba. Posłuchaj dłużej bo bardzo efektowne granie może być męczące na dłuższą metę.
(ja bym tam te castle chyba przygarnął :) )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/04/07 15:33 #437619

Jeśli sprzedawca ma bardzo wysokie noty, brak negatywnych komentarzy i handluje tylko sprzętem to raczej nie ma się czego obawiać. Sam praktycznie wszystko kupiłem używane i nie mam żadnych problemów. Kolumny z podanych sznurków kosztowały nowe co najmniej dwa razy tyle za ile są teraz wystawione i to zupełnie inna półka jakościowa, a te pylony mogą przy nich co najwyżej odgrywać poranne wiadomości w kuchni.

Anra napisał: Z tego co wiem, do tego wzmacniacza najlepiej jest wybrać głośniki o impedancji 8, prawda?


Z tym to jest niestety trochę problem bo producenci notorycznie podają nieprawdę zawyżając ten parametr ale Yamaszka A-S701 nie powinna mieć żadnych problemów z kolumnami 4-ro ohmowymi jeśli się takie trafią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/08/19 15:36 #438983

  • Anra
  • Anra Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam,

Minęło sporo czasu od napisania pierwszego postu, a ja wciąż jestem bez wzmacniacza ;) Byłam raz jeszcze na odsłuchu, bo "coś" nie dawało mi spokoju. No i powiem szczerze, że czegoś mi brakowało w tej Yamasze. wszystko było poprawnie, ale bez fajerwerków :(

Zastanawiam się teraz czy jednak jakiś z nowych NADów albo Rotel A12 nie byłby lepszym wyborem. Rotel z kolumnami B&W jest teraz w promocji 5tys zł. Czy to byłby lepszy wybór od Yamahy? Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/08/25 11:45 #439092

Witam,

W 17m2 zdecydowanie nie wstawiałbym kolumn podłogowych. Po pierwsze, moga się "udusić" i nie grac dobrze przy cichym odsłuchu, po drugie po prostu- można kupić monitory klasę wyżej.
Wczoraj klient stał przed podobnym dylematem, niewiele większy pokój (20m2), budżet +/- 5k.
Ostatecznie padło na zestaw
www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yam...-s303-bw-685-s2.html, lekko zmodyfikowanym, bo bez CD'ka- klient słucha muzyki z NAS'a i Tidala.
Moim zdaniem zestaw B&W + Rotel
www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/rotel-a12-bw-685-s2.html
to brzmienie klasę wyżej, ale w tym systemie nie mamy źródła, więc czeka Cię jeszcze kupno odtwarzacza/ transportu.

Zapraszam Cię serdecznie na odsłuch do jednego z naszych salonów na odsłuch.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/08/26 00:13 #439103

Do tej Yamahy to kolumny Monitor Audio Bronze2.

Jeśli ma być zmieniony wzmacniacz to polecam w podobnej cenie Rega Brio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/08/26 14:16 #439107

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Dobrze że nie wiedziałem o tym że podłogówek nie można wsadzać do pomieszczeń poniżej 20m ;)

Do autorki tematu. Posłuchaj NADa i Rotela, wyrobisz sobie zadnie co bardziej ci pasuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/08/26 20:33 #439109

Szczegolnia kolumny sie dusza jak maja do dyspozycji tranzystorek z lekkim brzmieniem :)
Doliczajac cene standow cena dorownuje podlogowym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kubica support!

Re:Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/08/27 21:26 #439118

Top Hi-Fi napisał: Witam, W 17m2 zdecydowanie nie wstawiałbym kolumn podłogowych. Po pierwsze, moga się "udusić"

Mogę się dowiedzieć po co powielacie głupie stereotypy ? Skąd takie założenie ? Nie widzieliście małych podłogówek albo takich, które ze względu na objętość w której pracuje głośnik nisko-średnio-tonowy de facto są monitorami tylko ze skrzynią ? Jest Pan aż tak nowy w branży ?

Top Hi-Fi napisał: ... i nie grac dobrze przy cichym odsłuchu

Ze względu na krzywe izofoniczne (dB A) raczej ma z tym problem każdy sprzęt, a właściwie nie sprzęt tylko człowiek. Tego też nie wiecie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Prośba o pomoc w wyborze kolumn do Yamaha A-S701 2017/08/31 22:26 #439174

Skąd takie założenie ?

Założenie podparte wyborem w określonym budżecie.
B&W 685s2 w 17m2 sprawdzają się idealnie, potwierdzone przez wielu zadowolonych klientów w pomieszczeniach tego pokroju. Sama kolumna wcale nie jest mała.
Można oczywiście wstawić małe podłogówki, jak np. Indiana Line Nota 550
www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnost...a-line-nota-550.html, ale nie zagrają lepiej niż
B&W 685s2
www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/685-s2.html
w 17m2.
John 1.5 V
Zawsze staram się podchodzić do każdego w sposób indywidualny, każdemu każę rysować szkic pomieszczen, a przy trudnych przypadkach najlepiej je zobaczyć.
To, co gra dobrze w naszej sali odsłuchowej, u klienta może zagrać zupełnie inaczej.
Niestety w warunkach domowych często kolumny i tak nie stoją w idealnym punkcie -muszą się wpasować w pomieszczenie. I znów ucieka pare m2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Top Hi-Fi.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator