HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki wzmacniacz mam kupić. 2017/03/28 11:04 #437439

Witam serdecznie.

Kupiłem Kolumny Taga Harmony TAV-506 V2 i nie mam pojęcia jaki do tego dobrać wzmacniacz.

Ponieszczenie do 20m2 i tylko gramofon podpinam średniej klasy.

Na winylach hip hop i troszkę muzyki filmowej.

Nie potrzebuje głośnego brzmienia tylko spokojnego analogowego dzwieku ciepłego dla ucha.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz mam kupić. 2017/03/28 21:29 #437441

A te kolumny to zakup świadomy, czy pod wpływem reklam w Euro AGD i temu podobnych sklepach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Jaki wzmacniacz mam kupić. 2017/03/28 22:03 #437442

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Jaki wzmacniacz mam kupić. 2017/03/28 23:17 #437443

Obawiam się, że proponowane wzmacniacze TH są ździebko niedopasowane parametrami do ww kolumn w których jakby nie patrzeć mamy po dwa duże nisko-tonowce i po jednym średnio-tonowym, poza tym impedancja rzekomo wynosi 6 ohm ale nigdzie nie trafiłem przy jakiej częstotliwości wypada minimum i ile ono wynosi. Skuteczność mocowa 86dB może nie przeraża niską wartością ale wysoka to ona też nie jest co powinniśmy przynajmniej trochę brać pod uwagę przy rozważaniu lampy, słabej lampy bo jakoś nie wierzę, że mają po te 25 czy 33 W w obu kanałach naraz przy 1% zniekształceń skoro maksymalnie ledwo schodzą do 0,5% lub 0,1%.

Kolumny kupione, więc jest już "po ptokach" ale mam nadzieję, że chociaż wzmacniacz zostanie kupiony bardziej z głową, a nie pod wpływem impulsu, bo kolumny zbudowane niestety tak, że ... :S
Np. obudowa z MDF-u o grubości 9mm ?! :woohoo: Toż jak bym się przyłożył porządnie pięścią to bym je połamał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Jaki wzmacniacz mam kupić. 2017/03/31 22:37 #437503

A ręka byłaby cała? :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator