HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/23 22:04 #436418

  • Cocolinatoe
  • Cocolinatoe Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam,
mam taki problem, że potrzebuje dobry amplituner do kolumn 2x 250w 4-8 ohm. Potrzebuje go podłączyć do komputera telewizora i do konsoli. Mogę wydać w granicach 300-800 zł. Przy dobrym sprzęcie można nagiąć cenę ale fajnie będzie koło 500 zł. Zależy mi na dobrym i głośnym brzmieniu (muzyka różna). Nie koniecznie trzeba wykorzystać pełna moc głośników. Mój pokój to ~30m2. Dobrze by było żeby amplituner posiadał usb i hdmi ale to nie jest wymóg.
Jeśli ktoś będzie w stanie pomóc to będę bardzo wdzięczny już kilka dni siedzę nad wyborem i nic.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/23 22:42 #436421

Poleciłbym Ci wzmacniacz Rotel i jakiś Dac. Pytanie zasadnicze czy często słuchasz radia? Bo jeżeli nie to amplituner sobie odpuść. Do kompa consoli i TV takie zestawienie powinno wystarczyć. Modele Rotela od Ra-930 w górę. Co mogę powiedzieć od siebie?
Posiadam wzmacniacz Rotel Ra971 i CD - Rcd 951. Jutro zjedzie do mnie CA DacMagic 100. Rotel gra dość specyficznie i nie każdemu się podoba u mnie była to miłość od 1 odsłuchu. Podpowiem Ci, że sprzęt kupiony na Allegro czy w inny sposób na odległość - możesz do 14 dni zwrócić, na zasadzie odstąpienia od umowy - czyli masz aż 14 dni na odsłuch!!
Poszukaj może czegoś lokalnie - komisy, sklepy, może jest możliwość wypożyczenia sprzętu na odsłuch. Jak nie - internet.
Trochę teorii:
audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c...e-audio-dacmagic-100
www.hi-fi.com.pl/przetworniki-c-a-testy-...io-dacmagic-100.html

www.audiostereo.pl/rotel_ra-931_wzmacniacze-stereo-5-742-2.html
roteltuning.pl/2016/01/30/opinie/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/24 07:37 #436423

Polecam Ci też ten wątek, jak przebrniesz przez 8 stron to być może wyrobisz sobie jakiś pogląd. Mnie też nurtowało wiele "głupich" pytań na które uzyskałem wiele cennych i rzeczowych odpowiedzi.
www.hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/26894-za...tereo-do-800-z%C5%82

Aha, do zestawu będziesz potrzebował też kable głośnikowe, konektorki, optyczny - napisz jakie masz wejścia/wyjścia w konsoli i TV to spróbuję pomóc. No i najważniejsze to Ty będziesz słuchał i to Tobie ma pasować dźwięk nie wiem czego Waść oczekujesz bo zbyt ogólnikowo na wstępie napisałeś. Jakie lubisz brzmienie. Ja lubię ostro - Rock, Metal, Rap, Hard Techno, Trance - więc mi Rotel przypadł od razu, a nie koniecznie Tobie.
Proponuję zakup daca - ten co Ci napisałem i pod to testowanie wzmacniaczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/26 11:48 #436453

  • Cocolinatoe
  • Cocolinatoe Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Dość długo zastanawiałem się nad powyższym sprzętem ale czy nie lepszy byłby np:
1. Onkyo TX-nr515: allegro.pl/onkyo-tx-nr515-radio-internet...nal-i6690835431.html
2. Danon AVR 1610: allegro.pl/amplituner-denon-avr-1610-jak-nowy-i6692405078.html
3. lub z niższej półki Pioneer VSX 424: allegro.pl/amplituner-kina-domowego-5-1-...i_m=p2,1&bi_c=246488

Najbardziej podoba mi się pozycja nr 1 i 2 ale ni hu hu nie wiem jaka powinna być cena rynkowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/26 23:17 #436457

Chcesz kino domowe czy stereo? Twoje propozycje to amplitunery Kina domowego, a Ty masz 2 kolumny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/27 10:42 #436459

  • Cocolinatoe
  • Cocolinatoe Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ja mam 2 kolumny i to właśnie one mają być podłączone tak więc mi wystarczy stereo.
Pytanie tylko jakie możliwości ma zestaw kina a jakie stereo - oczywiście jeśli miałbym wybierać to wole stereo z funkcjami/możliwościami co te kina przedstawione powyżej (oczywiście nie licząc dodatkowych złączy na głośniki) - zapewne taka opcja da mi lepsze parametry ale nie mogę nic ciekawego znaleźć.

Zalety:
1. Pilot
2. Tuner z zapisywaniem stacji (dla mnie to jest mało istotne ale dla mojej partnerki ...:))
3. wejścia HDMI+USB co pozwala podłączyć większość/wszystkie urządzeń - Twoja konfiguracja też pozwala na podłączenie tych urządzeń tak więc sprawa mniej istotna.
4. złącze ethernet - umożliwia słuchania radia internetowego - ale to tylko opcja nie wpływająca na słuchanie.
5. nowoczesny wygląd (dla mnie to jest mało istotne ale dla mojej partnerki ...:))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/27 15:27 #436461

1Ender napisał: Podpowiem Ci, że sprzęt kupiony na Allegro czy w inny sposób na odległość - możesz do 14 dni zwrócić, na zasadzie odstąpienia od umowy - czyli masz aż 14 dni na odsłuch!!


Tak, ale tylko pod warunkiem, że kupujesz od firmy, a i to w praktyce się nie zawsze sprawdza. Mi raz miły Pan prowadzący działalność odmówił przyjęcia zwrotu na zasadzie "i co mi zrobisz"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/27 15:31 #436462

Cocolinatoe napisał: Ja mam 2 kolumny i to właśnie one mają być podłączone tak więc mi wystarczy stereo.
Pytanie tylko jakie możliwości ma zestaw kina a jakie stereo - oczywiście jeśli miałbym wybierać to wole stereo z funkcjami/możliwościami co te kina przedstawione powyżej (oczywiście nie licząc dodatkowych złączy na głośniki) - zapewne taka opcja da mi lepsze parametry ale nie mogę nic ciekawego znaleźć.
Zalety:
1. Pilot
2. Tuner z zapisywaniem stacji (dla mnie to jest mało istotne ale dla mojej partnerki ...:))
3. wejścia HDMI+USB co pozwala podłączyć większość/wszystkie urządzeń - Twoja konfiguracja też pozwala na podłączenie tych urządzeń tak więc sprawa mniej istotna.
4. złącze ethernet - umożliwia słuchania radia internetowego - ale to tylko opcja nie wpływająca na słuchanie.
5. nowoczesny wygląd (dla mnie to jest mało istotne ale dla mojej partnerki ...:))


W tej cenie masz wybór:
1. wzmacniacz stereo, który zagra na w miarę dobrym poziomie
2. wszystko-mający amplituner, który zagra raczej kiepsko, no...ale bedzie miał radio z RDSem, pilota, internety

P.S. świat nie kończy się na rotelu, którego kolego 1Ender wszystkim poleca :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/27 20:42 #436465

Lasio - Zdecydowanie masz rację, więc może możesz zaproponować coś sensownego ze wzmacniaczy lub amplituner i do tego np. jakiś Dac do systemu TV, konsola, komputer - myślę, że to by było w miarę sensowne.


Przydatny może być ranking sprzętu audio, wzmacniacze, amplitunery i o wiele więcej
www.hi-fi.com.pl/pliki/systemowe/ranking.pdf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/27 22:05 #436466

Ja bym tak nie demonizował współczesnych amplitunerów, zwłaszcza jeśli rozważamy wersję amplitunera stereo, a po drugie dlatego, że nie składamy przecież "wyczynowej" konfiguracji. Ma być funkcjonalnie i w miarę na poziomie. Spokojnie można znaleźć wśród oferty dużych firm (Denon, Harman, Onkyo, Yamaha itp.) sprzęt który gra poprawnie i ma wszystkie wymagane funkcje, udogodnienia i gniazdka ... z wyjątkiem jednego - HDMI, choć może jakaś firma proponuje takiego cudaka z myślą o wyciągnięciu z HDMI sygnału Audio ale w tej chwili takiego nie kojarzę. Mówię oczywiście o amplitunerze stereo, który wydaje mi się najsensowniejszym wyborem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/27 22:13 #436467

  • Cocolinatoe
  • Cocolinatoe Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
W takim razie jaki amplituner stereo będzie niezły do 600-1000 zł.
Kompletnie nie mogę się zdecydować...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/27 22:17 #436468

John, nie tak dawno proponowałeś mi Fine Arts, więc może to jest nie głupie? Cena przystępna mieści się w budżecie, ma pilota - radio dla dziewczyny + CD i jeszcze na jakiegoś daca by wystarczyło.
allegro.pl/grundig-fine-arts-11-znakomit...lot-i6680671206.html

Tylko, czy wystarczy do napędzenia tych kolumn?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 1Ender.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/01/28 11:28 #436478

Nie nazwałbym tego poleceniem, po prostu zostawiłem go na stworzonej prze Ciebie liście z której usunąłem większość śmiecia. Ten z linku ma kilka poważnych wad - nie ma jak odtwarzać stacji internetowych ani serwisów strumieniowych, nie ma też DACa ani dziurki USB więc odtwarzanie plików odpada, a Cocolinatoe raczej nie miał na myśli kupowania iluś tam skrzynek i pierdzielenia się z plątaniną kabli, poza tym FineArts raczej nie należy do ładnych bo wpisuje się idealnie w tandetny plastikowy styl lat '90.

Proponował bym raczej coś młodszego jak np. YAMAHA R-N301 albo Onkyo TX-8050.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/03/06 15:12 #436983

Witam, jestem zupelnie amatorem a mam ten sam problem Co kolage Cocolinatoe. Mam dwie kolumny 150w Goky Kode 8ohm 44-22000hz i chcialbym je podlaczyc do jakiegos nie drogiego aplitunera tylko jakiego? ? ? Do dam ze aplituner chce podlaczyc tylko do TV, TV ma Internet wiec mi starczy. Z gory dziekuje za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 007basik.

Amplituner do kolumn 2x250W 4-8 Ohm 2017/03/06 15:20 #436984

Ucielo tekst, 8ohm kolumny Goky Kode, jakiegos nie drogiego,.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator