HFM

artykulylista3

 

Audio-Technica LP3

news052017 010

Audio-Technica wprowadza do sprzedaży bogato wyposażony gramofon w przystępnej cenie. AT-LP3 w specyfikacji fabrycznej jest gotowy do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka.
Audio-Technika AT-LP3 to w pełni automatyczny i kompletnie wyposażony gramofon, obsługujący dwie prędkości obrotowe: 33,3 i 45 RPM. W zestawie producent dołącza wkładkę MM AT91R, ramię, a także pokrywę chroniącą przed kurzem oraz wbudowany przedwzmacniacz korekcyjny MM/MC. AT-LP3 został zaprojektowany tak, aby spełnić oczekiwania szerokiej grupy użytkowników analogu, zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z czarnymi płytami albo wracają do nich po latach i budują od nowa przyzwoity system hi-fi. Nowicjusze docenią w pełni automatyczną obsługę – proces odtwarzania wymaga jedynie umieszczenia LP na talerzu i naciśnięcia przycisku „start”. Ramię opuszcza się samo, a po zakończeniu strony powraca do pozycji wyjściowej. Odtwarzanie można zatrzymać przyciskiem „stop”. Gramofon wyposażono w aluminiowy talerz, przykrywany gumową matą o grubości 4,5 mm. Do przeniesienia napędu służy pasek.

Ciekawostkę stanowi fakt, że Audio- Technika przygotowała LP3 także do współpracy z wkładkami MC, choć w sprzęcie budżetowym tego typu przetworniki wykorzystuje się rzadko. Są ciche i kapryśne, ale wielu melomanów uważa je za bardziej finezyjne od MM. Przedwzmacniacz LP3 obsłuży jedne i drugie. Wkładka AT91R została zaprojektowana specjalnie do tego modelu. Wykorzystano w niej aluminiowy wspornik igły, który dzięki niewielkiej masie i wysokiej sztywności ma wydobywać z płyt wiele szczegółów. Wraz z uniwersalnym, demontowalnym headshellem AT-HS3 przetwornik jest mocowany na prostym ramieniu z tłumieniem hydraulicznym. Audio-Technica LP3 jest już dostępna w sklepach.

Dystrybutor ustalił cenę na 1199 zł.