fbpx

HFM

artykulylista3

 

Accuphase E-800 - Wyróżnienie roku 2021

nagrodyroku2021 001

 

 

E800 to szczytowy model zintegrowanego wzmacniacza Accuphase’a. I hi-end najczystszej próby, skupiający najlepsze firmowe rozwiązania.

test: 9/2020, cena: 66900 zł

Układ regulacji głośności AAVA (Accuphase Analogue Vari-gain Amplifier) jest stosowany w najwyższych modelach przedwzmacniaczy japońskiej manufaktury. W tym przypadku nawiązano do C-2850. W stopniach mocy znalazły się tranzystory MOS-FET, pracujące w klasie A. Dzięki przemyślanej konfiguracji komponentów uzyskano bardzo wysoki współczynnik tłumienia, sięgający 1000. Duża wydajność prądowa, wsparta potężnym zasilaczem, zapewnia moc wyjściową 50 W przy 8 omach i 100 W przy 4 omach.
W podstawowej wersji E-800 został wyposażony w wejścia liniowe, ale przewidziano możliwość rozbudowy o moduły stopnia korekcyjnego i przetwornika c/a.
Wrażenia z odsłuchu Accuphase’a to przede wszystkim szybkość i moc. Dźwięk jest wzorowo kontrolowany, a przy tym rysowany mocną kreską i wypełniony nasyconymi barwami. Do tego dochodzi holograficzna, wielowymiarowa scena stereo z rozbudowaną głębią. Rasowy Accuphase.