HFM

artykulylista3

 

PrimaLuna Evo 100 - Wyróżnienie roku 2021

nagrodyroku2021 008

 

 

Myślisz: PrimaLuna, mówisz: wzmacniacz lampowy. Holenderska firma szklanymi bańkami stoi i montuje je we wszystkich swoich urządzeniach, nawet odtwarzaczach CD i przetwornikach c/a.


test: 2/2020, cena: 11270 zł

Obecnie w jej katalogu znajdziemy blisko dwadzieścia urządzeń, w tym aż siedem wzmacniaczy zintegrowanych. Evo 100 jest wśród nich najtańszy, co nie znaczy, że niewart uwagi.
Wszystkie modele PrimaLuny cechuje wysoka jakość wykonania, nie tak znów oczywista wśród urządzeń lampowych. Evo 100 nie stanowi pod tym względem wyjątku, jednak jego największym atutem pozostaje brzmienie. Z firmowymi lampami EL34 odsłania przed słuchaczem pokłady muzycznego piękna i zmysłowości. Bez względu na repertuar odnosi się wrażenie uczestnictwa w autentycznym występie. Efekt podkreśla obszerna scena z dokładną lokalizacją wykonawców.
Podobnie jak w większości tego typu konstrukcji, brzmienie Evo 100 można delikatnie modyfikować poprzez zmianę lamp, ale już w fabrycznej konfiguracji prezentuje poziom, o jakim większość konkurencji może tylko pomarzyć.