fbpx

HFM

artykulylista3

 

Emotiva BasX A-100 - Wyróżnienie roku 2021

nagrodyroku2021 020

 

 

Przepis na idealne urządzenie grające jest banalnie prosty: wysoka jakość wykonania, bardzo dobre brzmienie i niska cena.


test: 6/2020, cena: 1250 zł

Niby wszyscy o tym wiedzą, ale znalezienie wzmacniacza spełniającego powyższe kryteria w praktyce okazuje się niezwykle trudne.
Na szczęście jest ktoś taki, jak Dan Lufman, założyciel Emotivy, który traktuje temat z całą dosłownością. Zintegrowany wzmacniacz BasX A-100, najtańszy w katalogu amerykańskiej firmy, obala teorie na temat budżetowego stereo.
Za 1250 zł dostajemy niewielkie, ale bardzo dobrze wykonane urządzenie, wyposażone tylko w jedno wejście liniowe. Za to wewnątrz zamontowano rewelacyjny moduł słuchawkowy, klasą brzmienia wykraczający poza cenę całego wzmacniacza.
Choć już podzespoły użyte do budowy oraz jakość wykonania nie sugerują niskiej ceny detalicznej, to największą niespodzianką A-100 pozostaje  brzmienie. Szybkie, dynamiczne i bardzo przestrzenne, spokojnie wytrzyma porównanie z udanymi urządzeniami za dwu-, trzykrotnie większe pieniądze. Krótko mówiąc: Emotiva BasX A-100 to wzmacniacz, który w tej cenie nie ma prawa być tak zbudowany ani tak brzmieć.