HFM

artykulylista3

 

PS Audio Stellar S300/Stellar Gain Cell DAC - Wyróżnienie roku 2021

nagrodyroku2021 031

 

 

Podobno w mieście Boulder mieszkają najmądrzejsi Amerykanie. Pewnie dlatego powstają tam wyjątkowe urządzenia do słuchania muzyki.
test: 10/2020, cena: 8300 zł/8300 zł
Niektóre z nich nie są przy tym drogie, czego przykładem PS Audio serii Stellar. Perełkę w ofercie firmy kierowanej przez Paula McGowana stanowi przedwzmacniacz z przetwornikiem Stellar Gain Cell DAC. Jest zbalansowany od wejścia do wyjścia, a w ścieżce sygnału nie użyto kondensatorów. Został wyposażony w bogaty zestaw wejść cyfrowych, 32-bitowy konwerter ESS Sabre Hyperstream i pasywny filtr dolnoprzepustowy.
Jego partnerem jest stereofoniczna końcówka Stellar S300, dysponująca mocą 140 W/8 ?. Dzięki wydajnemu zasilaniu i tranzystorom MOSFET wytrzymuje spadki obciążenia nawet do 2 omów.
Brzmienie najtańszych komponentów serii Stellar cechuje wyjątkowa przejrzystość. Słuchać PS Audio to zyskać wgląd w strukturę muzyki. Mocny, kontrolowany bas zapewnia solidną podstawę każdemu nagraniu. Imponują czarne tło i głębia sceny, na której stabilnie lokują się źródła pozorne. Kontrasty pomiędzy instrumentami czy wokalem są wyraźne, a barwy – zróżnicowane. Przy tym nawet słabsze realizacje zyskują gładkość, która uprzyjemnia godziny spędzone na słuchaniu.