fbpx

HFM

Grado GW100 - Wyróżnienie roku 2021

011 059 Nagrody roku 2021 Strona 44 Obraz 0002

 

 


Grado Labs to prawdziwy ewenement wśród producentów słuchawek. Od trzech dekad wszystkie modele amerykańskiej firmy są produkowane ręcznie i od podstaw w nowojorskiej siedzibie przy 7.


test: 11/2020, cena: 1160

 Alei, a wpływ Azjatów na proces produkcyjny widać jedynie w porze lunchu, gdy na stołach lądują potrawy przyniesione z pobliskiego baru.
Do niedawna w katalogu Grado można było znaleźć wyłącznie otwarte nauszne konstrukcje przewodowe. Pierwsze odstępstwo od tej zasady uczyniły bezprzewodowe GW100. Są to jednocześnie pierwsze w świecie otwarte słuchawki Bluetooth. Nie izolują, co prawda, od odgłosów otoczenia, ale ich walory brzmieniowe oraz wygoda noszenia rekompensują tę niedogodność.
Co tu dużo gadać: Grado GW100 grają świetnie. Przestrzeń, swoboda, powietrze i energia deklasują zamkniętą konkurencję w zbliżonej cenie. Dodajmy do tego neutralność, plastyczny i głęboki bas oraz mnóstwo detali w średnicy i wysokich tonach, a uzyskamy ledwie przybliżony obraz ich możliwości brzmieniowych. Prawdziwy potencjał ukażą tylko osobiste odsłuchy, ale uprzedzamy, że po nich już nic nie będzie takie jak dawniej.