fbpx

HFM

artykulylista3

 

Audeze LCD-1 - Wyróznienie roku 2021

011 059 Nagrody roku 2021 Strona 42 Obraz 0001

 

 


W katalogu Audeze znajdziemy wyłącznie słuchawki planarne. Ze względu na specyfikę procesu produkcji przetworników ortodynamicznych, nauszniki kalifornijskiej firmy nie należą do najtańszych. Udało się jednak opracować model dla szerszego kręgu odbiorców.

test: 4-5/2020, cena: 1899 zł

Przy projektowaniu zrezygnowano z ekskluzywnych materiałów wykończeniowych, natomiast firmowe przetworniki nie różnią się od montowanych w droższych modelach.
Z uwagi na niewielki rozmiar i przyjazne parametry na papierze LCD-1 mogą się kojarzyć z modelami przenośnymi. Ale nie dajcie się zwieść. Otwarta konstrukcja praktycznie wyklucza używanie ich w hałaśliwym otoczeniu. Poza tym LCD-1 potrzebują mocnego wzmacniacza. Gdy im go zapewnicie, pokażą rzeczy, o jakich konstruktorom słuchawek dynamicznych się nawet nie śniło.
Pomimo umiarkowanej ceny LCD-1 oferują brzmienie o rzadko spotykanej szlachetności. Wyrównane, z idealnie spójnymi zakresami, sprawia, że już po kilku minutach można zapomnieć o obecności słuchawek na głowie. Nie zastanawiamy się nad głębokością zejścia basu ani długością wybrzmienia triangla. Zostajemy sam na sam z muzyką podaną z przepychem i obfitującą w barwy instrumentów. LCD-1 w swojej cenie praktycznie nie mają konkurencji.