fbpx

HFM

artykulylista3

 

Denon Globe Cruiser AH-NCW500

58-74 ks2012 DenonGlobeCruiserAH-NCW500Słuchawki dla podróżnych to prężnie rozwijający się sektor rynku. Nikogo już nie dziwią modele za ponad 2000 zł, wyposażone po brzegi w najnowsze technologie. Taki właśnie jest Denon Globe Cruiser. Na pokładzie znalazł się reduktor zewnętrznych szumów własnej konstrukcji, a także wzmacniacz, czyli drugi elektroniczny gadżet, po który coraz chętniej sięgają wytwórcy słuchawek.

Oba dodatki można wyłączyć, jeżeli komuś zależy na tradycyjnym słuchaniu muzyki. To jednak nie koniec, bo Denon przygotował autorską aplikację na smartfony oparte na platformach Apple i Android,

pozwalającą tworzyć własne playlisty, ustawiać korekcje (w tym gotowe krzywe), no i oczywiście dłubać na Facebooku i Twitterze, bo bez tego niektórzy nie mogą żyć. Słuchawki mają wbudowany mikrofon, abyśmy mogli także z ich pomocą rozmawiać.
Ze źródłem dźwięku można się połączyć, korzystając z modułu Bluetooth (podobno zapewniającego jakość dźwięku CD, w co trudno uwierzyć) albo z tradycyjnego kabelka.
Producent chwali się wysoką jakością wykonania i użytych materiałów. Trochę się z tym kłóci plastikowy pałąk, ale już poduszki z pamięcią kształtu wzbudzają zaufanie. Kiedy się porównuje AH-NCW500 ze znacznie tańszymi AH-D400, nie widać istotnych różnic. Można się nawet posunąć do twierdzenia, że te drugie wyglądają daleko porządniej. Słuchawki są wygodne, ale dość niepewnie leżą na głowie i lepiej nie wykonywać nią gwałtownych ruchów. Dokładne dopasowanie mają ułatwić muszle ustawiane w dwóch płaszczyznach. Za to walory mobilności są bezdyskusyjne.

Słuchawki da się złożyć na płasko i wtłoczyć do poręcznego, eleganckiego futerału formatu A5.

 

Brzmienie
Być może elektroniczne bajery wyciągną z tych słuchawek więcej, ale w trybie „liniowym” nie da się napisać wiele dobrego. Wspomniane AH-D400 i sporo tańsze „pchełki” Denona rozjeżdżają Globe Cruisery jak walec biedronkę. Nie jest to nawet różnica, w którą trzeba się wsłuchiwać. Po trzech sekundach wszystko wiadomo.
„Pięćsetki” brzmią głucho, niewyraźnie i matowo. Dźwięk jest pozbawiony życia i tempa. O przestrzeni także nie ma co mówić. Jest upchnięta na niewielkim obszarze, a kontury instrumentów zlewają się w jedną, mało czytelną masę. Owszem, słuchawki chcą być efektowne i starają się zrobić wrażenie basem. Niskie częstotliwości dominują nad całym przekazem. Wychodzą naprzód i niemiłosiernie huczą. Nie jest to, bynajmniej, dół jakości Ultrasone ani tańszych Denonów, bo tamten poruszał się szybko, z energią i werwą, a ten ciągnie się jak dzień bez jedzenia. „Miękkość brzmienia” w tym wydaniu ma niewiele wspólnego z gorącą średnicą wzmacniaczy lampowych.
Być może niektórzy docenią wielofunkcyjność i multimedialność AH-NCW500, ale osoby kochające muzykę wybiorą z katalogu Denona coś innego.

58-74 ks2012 DenonGlobeCruiserAH-NCW500 T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama

Komentarze  

0 #1 Mirosław 2017-03-14 12:33
Słuchawki są znakomite i b.dobrze brzmią.
inne opinie (np.-lipa ) to piszą osoby bez słuchu.
Brawo Denon.Dzięki
Cytować | Zgłoś administratorowi