fbpx

HFM

artykulylista3

 

Denon Urban Raver AH-D400

58-74 ks2012 DenonUrbanRaverAH-D400Jak mówi producent, AH-D400 to słuchawki dla osób mających nowoczesne podejście do muzyki.

Oprócz tego, że są bardzo porządnie wykonane, AH-D400 uzbrojono w oryginalne rozwiązania. Pierwsze to wbudowany wzmacniacz, poprawiający kontrolę i głębię basu. 

Wymaga on zasilania, więc w środku ukryto akumulator ładowany przez kabel USB. Jeżeli się wyczerpie w podróży, to nie problem, można wybrać także tryb pasywny. Duże pokrętło/przycisk kontroluje funkcje przenośnych urządzeń typu iPod, iPad czy iPhone. Nauszniki mają podświetlone pierścienie i mięciutkie jak puch poduszki z pamięcią kształtu. Są dosyć ciężkie, ale na głowie leżą doskonale.

Brzmienie
Dźwięk jest potężny, mięsisty i nasycony. Podobnie jak Sennheiser Momentum i B&W P5 Denony dodają muzyce sterydów. Nie starają się być w pełni neutralne ani delikatne. Walą prosto z mostu, traktując dynamikę jako priorytet. Przez to ciężki rock, hip-hop i inne „energetyczne” gatunki muzyczne prezentują się bardzo efektownie i zaskarbią sobie sympatię młodych słuchaczy w ciągu kilku sekund. Bas jest ogromny i głęboki, w niektórych momentach wręcz eksploduje. Wysokie tony stanowią przeciwwagę dla dołu. Są zdecydowanie podane, bez jakiejkolwiek nieśmiałości. Może to przypominać działanie filtru loudness, ale korekcja jest zrobiona ze smakiem i nie psuje odbioru klasyki. Dźwięk jest wyraźny, przejrzysty i czytelny, słychać mnóstwo szczegółów.

Włączenie trybu aktywnego w dobrych nagraniach jest niepotrzebne, bo wtedy mamy już do czynienia z armatą. Ale starsze i kiepskie realizacje ten patent ratuje.

 

58-74 ks2012 DenonUrbanRaverAH-D400 T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama