fbpx

HFM

artykulylista3

 

Focal Spirit One

48-56 ks2012 FocalSpiritOneFocal to jeden z głośnikowych potentatów. Produkuje w tej dziedzinie niemal wszystko – od małych pudełek do komputera, po ekstremalnie drogie modele.

Na wprowadzenie swoich pierwszych słuchawek Francuzi potrzebowali aż dwóch lat. Efektem tych prac są opisywane Spirit One. Podobnie jak B&W P5 (tradycyjny rywal Focala) są to ekskluzywne słuchawki zaprojektowane tak, by pasowały do najbardziej eleganckich telefonów i laptopów, a przy okazji były na tyle dobre i komfortowe, aby można ich było używać w domu.


Focale zapakowano w twarde etui obszyte miłym w dotyku materiałem. Wewnątrz znajdziemy torebkę ze ściągaczem oraz zestaw kabli wraz z przejściówkami. Ten najważniejszy ma niewiele ponad metr długości, ale został wyposażony w zdalne sterowanie, przystosowane do współpracy z Apple’ami. Słuchawki są wygodne i dobrze wyglądają. Jako że zdecydowano się na konstrukcję zamkniętą, hałas otoczenia jest dobrze tłumiony. Nauszniki można złożyć albo do środka w kierunku pałąka, albo przekręcić na płasko. Plus za lekką konstrukcję i odłączany kabel.

Brzmienie
Brzmienie z początku niczym nie zaskakuje, ale chyba właśnie o to chodziło. Konstruktorzy postawili na neutralność i zestroili Spirit One tak, aby niczym nie raziły. Niskich i wysokich tonów jest tyle, ile trzeba. W pierwszej chwili może się nam wydawać, że Focale grają aż zbyt grzecznie, alez każdą kolejną płytą właśnie za to będziemy je coraz bardziej lubić.

Na palcach jednej ręki można policzyć zamknięte słuchawki o tak neutralnym i wszechstronnym brzmieniu. Doskonała propozycja dla ludzi, którzy nie lubią taniego efekciarstwa.

 

48-56 ks2012 FocalSpiritOne T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama