fbpx

HFM

artykulylista3

 

AKG K 540

40-46 ks2012 AKGK540K 540 to dosyć lekkie, ale wygodne słuchawki półotwarte. Izolacja od hałasu otoczenia okazuje się znikoma, więc zdecydowanie bliżej im do konstrukcji otwartych.

Zrezygnowano z automatycznie dopasowującego się do kształtu głowy paska i zastąpiono go metalowymi blaszkami wysuwanymi skokowo. W górnej części pałąka zamontowano sztywny pasek z przepuszczającej powietrze siatki.

To rozwiązanie wydaje się wygodniejsze niż w K 511 czy nawet K 701, ale pewnie każda opcja ma swoich zwolenników. Nauszniki w K 540 można obrócić o 90 stopni.
Przewód wychodzi z lewej muszli i został wykonany podobnie jak w Philipsach Fidelio L1, przez co trudno go splątać. Długość (3 m) sugeruje, że słuchawki zaprojektowano do słuchania w domu, ale nie ma przeszkód, żeby je zabrać na spacer. Przemawia za tym ich lekkość oraz dobre trzymanie się głowy.
Poduszki wykończono przyjemnym w dotyku materiałem. Czy to welur, czy bawełna – mało istotne. Ważne, że nie uwiera, a skóra nie poci się po trzech minutach.

Brzmienie
W odróżnieniu od K 511, w których najważniejszą częścią pasma była średnica, K 540 dozują skraje pasma z większą odwagą. Dotyczy to głównie najwyższych rejestrów, dzięki którym brzmienie zyskuje lekkość. Wysokie tony są szczegółowe i lubią błyszczeć, a bas od czasu do czasu popisuje się zasięgiem i uderzeniem. Przez to dźwięk wydaje się efektowny i barwny.

Średnica jest jak najbardziej poprawna, ale wolałbym, żeby częściej dochodziła do głosu. Bardzo udane i uniwersalne słuchawki. Nie tylko dla młodzieży.

 

40-46 ks2012 AKGK540 T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama