fbpx

HFM

artykulylista3

 

AKG K 514 mkII

24-38 ks2012 AKGK514mkIIBiorąc do ręki kolejny model AKG, można odnieść wrażenie, że został zaprojektowany do współpracy ze sprzętem przenośnym.

Mimo dużych muszli słuchawki są lekkie i dobrze leżą na głowie, a przepuszczające powietrze, miłe w dotyku wykończenie poduszek sprawia, że przy dłuższym użytkowaniu skóra nam się nie poci. Duże muszle nie mają problemów z objęciem wyrośniętych małżowin. Zastosowano tu rozciągany pasek, który dopasuje się do rozmiaru czaszki.

To sprawia, że K 514 mkII mogą być często zakładane i zdejmowane bez dodatkowych manewrów, przymierzania, dociskania itd. Za użytkowaniem ich w domu przemawiają trzy rzeczy: półotwarta konstrukcja, duże gabaryty pałąka i samych nauszników oraz długość przewodu wyprowadzonego z lewej muszli.
Trzy metry to trochę za dużo jak na słuchawki spacerowe. Mimo to widziałem je kilka razy na uszach innych klientów warszawskiego ZTM-u. A że są duże i przyciągają wzrok, to inna sprawa. O jakości wykonania można powiedzieć, że nie są to słuchawki przeciwpancerne. Dwuczęściowy pałąk jest jednak elastyczny. Mimo braku możliwości składania nauszników, nic złego nie powinno im się stać nawet w ciasnej torbie.

Brzmienie
K 514 mkII oferują dźwięk przejrzysty, detaliczny i nieco rozjaśniony. Od razu wiadomo, na czym najbardziej im zależy. Konstruktorzy położyli nacisk na wierne odtworzenie góry pasma, szybkość i blask. Wysokich tonów jest odrobinę za dużo, ale mi to nie przeszkadzało, ponieważ w tym przypadku jakość nadąża za ilością. Krótko mówiąc, góra jest naprawdę dobra – czysta, błyszcząca i odpowiednio wykończona. Średnica także stawia na czytelność.

Bas w pierwszej chwili wydaje się szczupły, ale to tylko pozory. Ma niemal subwooferowy zasięg, ale nie pompuje decybeli bez sensu. I za to należą mu się brawa. K 514 mkII to świetny stosunek jakości do ceny!

 

24-38 ks2012 AKGK514mkII T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama