fbpx

HFM

artykulylista3

 

a-Jays One+

24-38 ks2012 a-JaysOneW One+ uwagę przyciąga płaski przewód o długości 115 cm, przypominający wyglądem makaron tagliatelle.

Pchełki nie należą do najlżejszych – ważą aż 14 gramów – i uprawianie w nich sportu może się okazać trudne. Producent postanowił rozpieścić nas szerokim wachlarzem nasadek dokanałowych. Znajdziemy tu aż pięć par w rozmiarach od XXS do L. Jest w czym wybierać. Ucieszyć się powinni również posiadacze telefonów Samsunga, HTC, Apple, LG i BlackBerry. Kabel wyposażono w mikrofon oraz przycisk zdalnego sterowania, dzięki któremu można odbierać i kończyć połączenia oraz sterować odtwarzaniem muzyki. Właściciele urządzeń z systemem Android mogą ściągnąć z Google Play aplikację Jays Headset Control, która rozszerzy funkcjonalność pilota.

Brzmienie
Brzmienie jest efektowne, choć nie do końca neutralne. Nieco rozhuśtany bas zauważalnie dominuje nad resztą pasma. Niskie tony są głębokie i mocne, co odbywa się kosztem kontroli. Bas wybrzmiewa długo, ciągnąc za sobą ogon. Czysta i klarowna średnica może się pochwalić przyjemną barwą, więc aż chciałoby się, by było jej więcej. Brakuje też wysokich tonów, co odbija się na przejrzystości. W zamian otrzymujemy dźwięk niezwykle żywy i dynamiczny. Tym słuchawkom wyraźnie chce się grać.
a-Jays One+ po prostu mają charakter. Słuchając ich przez dłuższy czas można dojść do wniosku, że nie jest to przypadek, lecz pomysł projektanta. O ile dźwięk może męczyć w muzyce elektronicznej czy rockowej, to w nagraniach akustycznych sprawdza się dobrze.

One+ nie grają idealnie równo, ale na pewno przekonają do siebie niejednego melomana.

 

24-38 ks2012 a-JaysOne T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama