fbpx

HFM

artykulylista3

 

Beyerdynamic DTX 41IE

14-22 ks2012 BeyerdynamicDTX41IEDTX 11IE i DTX 22IE były tradycyjnymi słuchawkami dousznymi. Beyerdynamic DTX 41IE to model dokanałowy.

Oprócz samych słuchawek i trzech par nakładek (standardowo w rozmiarach S, M i L) dostajemy zamykane na suwak etui. Pod względem estetycznym nie jest ono dziełem sztuki, jednak chroni sprzęt przed uszkodzeniem.


Do jego wykonania użyto materiału występującego najczęściej w plecakach sportowych. Etui jest na tyle duże, że spokojnie zmieszczą się w nim słuchawki wraz z odtwarzaczem.
Model jest dostępny w dwóch wersjachkolorystycznych:Virginia Rose i Racing Green. Kabel i większa część obudowy są grafitowe, a pozostałe elementy – fioletowe. W Racing Green zamiast fioletu występuje głęboka zieleń.
Nie można mieć zastrzeżeń ani do wygody użytkowania, ani trwałości tej konstrukcji. Słuchawki świetnie izolują od hałasu otoczenia. W przeciwieństwie do tańszych produktów Beyerdynamica, w DTX 41IE przewód nie jest już tak cienki i podatny na odkształcenia czy skręcanie. Miejsce rozdzielenia również wzmocniono plastikiem, podobnie jak w DTX 21IE. Jeśli komuś brakuje mikrofonu, może wybrać bliźniaczy model MMX 41IE. Do napędu przetworników użyto magnesów neodymowych.

Brzmienie
Już od pierwszych minut słychać, że te słuchawki opracowano dla ludzi, którzy lubią słyszeć w nagraniach wszystkie szczegóły, a nawet odkrywać znane albumy na nowo.

Decydującą rolę w ukształtowaniu takiego właśnie charakteru odgrywa przejrzysta, nieco uwypuklona góra. Jej charakter udziela się niższym zakresom. Średnica jest klarowna, a bas stawia raczej na szybkość niż misiowate pomruki. Dodatkowym atutem DTX 41IE jest ciekawa przestrzeń.

 

14-22 ks2012 BeyerdynamicDTX41IE T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama