fbpx

HFM

artykulylista3

 

Panasonic RP-HS200

14-22 ks2012 PanasonicRP-HS200W związku z faktem, że największą wadą pchełek jest ich wypadanie, do RP-HS200E dodano elastyczny zausznik. Pełni on podwójną funkcję: poprawia dopasowanie pchełki do wnętrza ucha oraz zmniejsza efekt mikrofonowy.

Słuchawki są bardzo wygodne. Mimo że wyglądają solidnie, są też niezwykle lekkie – 7 gramów to świetny wynik. Gdyby jednym z aspektów oceny był komfort noszenia, bez wątpienia zasłużyłyby w tej kategorii na piątkę. Najczęściej spotykany rozmiar głośników w słuchawkach dousznych to 8-9 mm. Wewnątrz RP-HS200E znajdziemy 12,4-mm przetwornik, który ze względu na wielkość trzeba było umieścić na obrzeżach obudowy. Podobno takie rozwiązanie zapewnia bogatą w detale średnicę i głęboki bas.

Brzmienie
Tym razem materiały prasowe nie są ani odrobinę naciągane. Największym atutem tych słuchawek jest równowaga tonalna. Jak na słuchawki, które kosztują 119 zł, to duże osiągnięcie. Bas jest rzeczywiście głęboki i mięsisty, a jego ilość odpowiednia. Niskie tony nie zasłaniają pozostałej części pasma. Nie wpływają również na to, co się dzieje w średnicy.
Najciekawsza wydaje się góra pasma. Nie jest ona zbyt sucha ani krzykliwa – ukazuje za to wiele szczegółów, które na dodatek są ładnie wykończone. Dzwoneczki brzmią delikatnie i aksamitnie, w najmniejszym stopniu nie przypominając uderzania w kościelny dzwon. Średnica jest neutralna i czysta, a dynamika i przestrzeń – również bez zastrzeżeń.
Brzmienie RP-HS200E zasługuje na wyróżnienie.

Mimo że słuchawki początkowo prezentują się niepozornie, warto zwrócić na nie uwagę. Tak zrównoważony dźwięk to w tym przedziale cenowym prawdziwy sukces.

 

14-22 ks2012 PanasonicRP-HS200 T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama

Komentarze  

0 #1 Adam12345 2014-01-28 17:25
Świetne te słuchawki!
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #2 Peterpan 2014-01-29 00:24
Świetne, w sam raz do mojego postanowienia noworocznego :)
Cytować | Zgłoś administratorowi