fbpx

HFM

artykulylista3

 

Panasonic RP-HJE355E

14-22 ks2012 PanasonicRP-HJE355ERP-HJE355E wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów. Obudowa wykonana z plastiku przypomina kształtem ścięty stożek.

Najczęściej spotykane przetworniki w słuchawkach dousznych tej klasy mają rozmiary rzędu 8-9 mm. Tutaj mamy do czynienia z nieco większym kalibrem – 10,7 mm.

To sprawia, że element, który umieszczamy wewnątrz ucha, także jest ciut większy. Nawet możliwość wyboru pomiędzy trzema różnymi wielkościami nasadek nie ułatwia sprawy. Osoby z małymi uszami mogą cierpieć. Przestrzegam więc przed zakupem w ciemno – RP-HJE355E najlepiej przymierzyć, zanim zdecydujemy się pójść do kasy. Jeśli rozmiar okaże się odpowiedni, słuchawki nosi się komfortowo. Dobrze dopasowują się do wnętrza ucha i świetnie sobie radzą z tłumieniem dźwięków otoczenia.

Brzmienie
Jeśli chcemy się czegoś dowiedzieć o brzmieniu, powinniśmy spojrzeć na slogan umieszczony na opakowaniu: „Deep Bass Fit”. W tym przypadku marketing nie kłamie. Dźwięk ten oparty jest głównie na basie. Rekompensatą za zachwianie równowagi tonalnej jest jakość tej części pasma, a szczególnie głębia.
Na szczęście, średnie i wysokie tony też są słyszalne. Po przetoczeniu się subwooferowej fali, RP-HJE355E ukazują nam przyjemną, a zarazem gładką średnicę. Górę pasma można nazwać kulturalną. Nie narzuca się słuchaczowi. Nie odnosimy wrażenia agresywnego kłucia, które nierzadko obserwuje się w słuchawkach dousznych za podobne pieniądze.

Wysokie tony nie domagają się skupienia całej uwagi na detalach, dzięki czemu nawet długie sesje nie męczą. Model ten pozostawia użytkownikowi decyzję, czy chce wyławiać z dźwięku szczegóły, czy po prostu słuchać muzyki jako całości. Spodobał mi się też sposób, w jaki połączono średnie i wysokie tony. Nie zauważymy tu spłaszczenia. Oba zakresy mają ten sam przyjemny i złagodzony charakter.

 

14-22 ks2012 PanasonicRP-HJE355E T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama