fbpx

HFM

artykulylista3

 

Krüger&Matz KM0108EB

14-22 ks2012 KrugerMatzKM0108EEProducent deklaruje, że do wykończenia pchełek wykorzystano doskonałej jakości drewno hebanowe, które ma pozytywnie wpływać na jakość brzmienia.

Jeżeli faktycznie jest to heban, nie liczcie na to, że znajomi zauważą ten niuans. KM0108EB wyglądają jak normalne słuchawki z plastiku. Jakość wykonania jest jednak bardzo dobra. Co ciekawe, wtyczkę połączono z kablem pod kątem, co w praktyce okazało się funkcjonalne.


Brawa należą się projektantom za wytrzymały przewód, który na dodatek nie będzie się plątał po kieszeni. Do jego wykonania użyto miedzi beztlenowej pokrytej powłoką z elastomerów termoplastycznych TPE. Rozwiązanie to ma minimalizować straty przesyłanego sygnału.
Dość trudno się doszukać informacji, która ze słuchawek jest lewa, a która prawa. Oznaczenia umieszczono w wyjątkowo dyskretnym miejscu – na dole elementu dousznego. Duży plus należy się KM0108EB za komfort użytkowania. Okazały się bardzo wygodne i świetnie leżały w uchu.

Brzmienie
Główną bolączką tych słuchawek jest zachwiana równowaga tonalna. W paśmie dominuje napompowany i gumowaty bas. Gdzieś za nim odnajdujemy średnicę o przyjemnej barwie. W oddali, daleko za resztą pasma, znajdują się wysokie tony, na które trzeba wręcz polować. Wiedza, w którym fragmencie utworu powinny się pojawić, okazuje się niezbędna, aby w ogóle coś w tym zakresie zauważyć.
W przypadku KM0108EB trudno mówić o neutralności.

To właśnie jej brak wpływa na oceny za przejrzystość i stereofonię. Te aspekty brzmienia są kształtowane w dużym stopniu przez wysokie tony, a tutaj jest ich za mało. Gdyby udało się przywrócić do poziomu tę huśtawkę tonalną, mogłoby być naprawdę ciekawie.

 

14-22 ks2012 KrugerMatzKM0108EE T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama