fbpx

HFM

artykulylista3

 

Panasonic RP-HS33

14-22 ks2012 PanasonicRP-HS33Po wyjęciu słuchawek z plastikowego blistra nie warto tracić czasu na poszukiwania dodatkowych akcesoriów – nie znajdziemy tu nawet futerału.

RP-HS33 skierowano do osób aktywnych fizycznie. Wyposażono je w przyjemne w dotyku, miękkie elastomerowe zauszniki, których zadaniem miało być zwiększenie komfortu użytkowania i zapewnienie lepszego dopasowania do ucha. Niestety, nie do końca się to udało. Słuchawki najwyraźniej zostały zaprojektowane dla osób o dużych głowach i uszach. Warto zwrócić na to uwagę, bo przy najmniejszym ruchu sprawiają wrażenie, jakby zaraz miały wypaść. Zdecydowanie radzę je przymierzyć przed zakupem. Szczególnie, jeśli ktoś planuje uprawiać w nich sport.


Model ten ma też kilka zalet. RP-HS33 są bardzo lekkie, a jakość wykonania nie budzi większych zastrzeżeń. Część douszna została starannie wykończona, a jej elementy dobrze spasowane.
Przewód ma tendencję do skręcania się i wyginania, więc warto uważać na miejsce, w którym łączy się z wtyczką. Najlepiej od razu usztywnić je taśmą klejącą.

Brzmienie
Zła wiadomość dla fanów mocnego basu. Tutaj jest go jak na lekarstwo, jednak kiedy już się pojawia, potrafi zejść nisko. Przygotujmy się przede wszystkim na wyrazistą, choć suchą średnicę i górny zakres pasma.
Plusem jest stereofonia, szczególnie w nagraniach akustycznych.

Nie ma jednak jakiejkolwiek izolacji od dźwięków otoczenia, więc trzeba porzucić nadzieję, że zostaniemy z muzyką sam na sam.
Za 49 zł trudno wymagać cudów. RP-HS33 to budżetowy model z wieloma niedopracowanymi elementami, które na dłuższą metę stają się męczące. Warto poczekać i dokarmić świnkę-skarbonkę.

 

14-22 ks2012 PanasonicRP-HS33 T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama