fbpx

HFM

artykulylista3

 

Ultrasone PRO 900

17-30 07-08 2009 UltrasonePro900Ultrasone zajmuje się wyłącznie słuchawkami. Choć katalog nie jest gruby, a marka nie tak rozpoznawalna, jak AKG, Beyerdynamic czy Sennheiser, warto zwrócić na nią uwagę.

Przetestowałem prawie wszystkie i prawie wszystkie były bardzo dobre. Niedawno niemieckie nauszniki przeszły face-lifting, połączony z dalszą poprawą walorów brzmieniowych. Popracowano nad neutralnością, a w najwyższych modelachnieusłyszymyjużpogrubionego basu.
Pełniące rolę ozdoby katalogu Edition 9 rozczarowały brzmieniem. Było dobre, ale nie aż tak, jak sugerowała cena. Teraz pojawiły się Pro900, które zajęły szczytową pozycję w serii przeznaczonej dla zawodowców.


Dostajemy je w twardej walizeczce, w której znajdziemy zapasową parę poduszek, dwa kable (prosty i skręcony) oraz płytę, która pozwoli wydobyć ze słuchawek maksimum możliwości. Co ciekawe, poduszeczki nie są jednakowe. Standardowe są czarne, a te, które znajdziemy w walizeczce – srebrzyste, miększei,generalnie,przyjemniejsze.
Słuchawki wyposażono w 40-mm przetworniki z membranami pokrytymi tytanem. Zastosowano także dwie firmowe technologie: ULE, czyli metalową płytkę, która niemal całkowicie pochłania szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, oraz S-Logic Plus, czyli przetwornik umieszczony niecentrycznie, odchylony w stosunku do ucha i zestrojony z ciekawie rozmieszczonymi otworami, z których część jest wytłumiona. Przewód dokręcamy do lewego nausznika. Na drugim końcu znajduje się potężny wtyk Neutrika.

Brzmienie
To najlepsze ze wszystkich słuchawek Ultrasone, wliczając w to Edition 9. Bas jest głęboki, ale nie dominuje nad całością. Potrafi zaznaczyć potęgę, ale nie przysłania reszty pasma. Jest go sporo, ale nie odnosimy wrażenia, że próbuje się wpychać tam, gdzie go nie proszono. Największe wrażenie wywierają jednak: przejrzystość wysokich tonów, neutralna barwa i pięknie poukładana przestrzeń.

Reklama

Konkluzja
To właśnie jest prawdziwy flagowiec Ultrasone. Polecam.

17-30 07-08 2009 UltrasonePro900 T

Autor: Tomasz Karasiński
Źródło: HFiM 7-8/2009

Pobierz ten artykuł jako PDF