fbpx

HFM

artykulylista3

 

Panasonic RP-HTF600

17-30 07-08 2009 PanasonicRP-HTF600Kolejne słuchawki Panasonica wyglądają szpanersko. Błyszczące obręcze muszli i najróżniejsze wstawki, przyciski na pałąku, ciekawe nacięcia i logo firmy, które pod odpowiednim kątem mieni się różnymi barwami.

Muszle można obrócić niemal całkowicie, co ma zainteresować DJ-ów i tych, którzy chcieliby się do nich upodobnić.
Regulacja wielkości pałąka wygląda zwyczajnie – wyciągamy końcówki, czemu towarzyszy ciche kliknięcie. Nie ma jednak podziałki, która pokazywałaby, o ile kroków rozciągamy nauszniki. W Ultrasone widać wyraźne kreski, w Beyerdynamikach – kropeczki, a tutaj zdecydowano się na przyciski.

Blokują one możliwość rozciągania pałąka w jednej z dwóch pozycji. Niezależnie od nich, możemy jeszcze dokładniej dopasować słuchawki do głowy, ale pedantyczni użytkownicy, którzy będą chcieli zyskać pewność, że z obu stron mają dokładnie takie samo ustawienie, mają do wyboru cztery zablokowane pozycje: w pełni złożone, 1, 2 i całkowicie rozciągnięte. Mocno to przekombinowane. Lepiej wykonać poziome nacięcia i tyle.
RP-HTF600 wygodnie leżą na głowie, ale słabo izolują od zewnętrznego hałasu. Jeżeli jakiś DJ się na nie zdecyduje, będzie mu się trudno pracowało. Przetworniki mają 50 mm średnicy i jest to jedyna użyteczna informacja, jaką znalazłem na opakowaniu. Kabel o długości 3 m zakończono małym jackiem. W zestawie znajdziemy przejściówkę na duży wtyk.

Brzmienie
Dźwięk jest przyciemniony, ale nie aż tak, jak w opisywanych wcześniej trzysetkach. Muzyka jest uspokojona i grzeczna. Wysokich tonów brakuje, szczegóły gdzieś umykają, a średnica pasma jest niewyraźna. Nie odnosimy jednak wrażenia, jakbyśmy słuchali muzyki spod wody.
Nie jest tragicznie, ale dobrze też nie. Panasonic musi uznać wyższość konkurencji, przede wszystkim pod względem jakości brzmienia. RP-HTF600 to słuchawki wygodne, dobrze wykonane, ale grające ciemno i ospale.

Reklama

Konkluzja
Chyba że lubicie słuchać muzyki spod koca. Jeśli tak – polecam.

17-30 07-08 2009 PanasonicRP-HTF600 T

Autor: Tomasz Karasiński
Źródło: HFiM 7-8/2009

Pobierz ten artykuł jako PDF

 

Komentarze  

0 #1 Magy 2016-03-17 20:42
a jeśli chodzi o użytkowanie dla amatora dźwięku? Ktoś mi je polecał, a w Djkę się nie bawię, raczej jestem przeciętnym słuchaczem ;)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #2 Brzozinia 2016-03-23 21:53
Cytuję Magy:
a jeśli chodzi o użytkowanie dla amatora dźwięku? Ktoś mi je polecał, a w Djkę się nie bawię, raczej jestem przeciętnym słuchaczem ;)

ja czasem podkradam bratu i baaaaardzo je lubię :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #3 TermiT 2017-09-05 13:56
Mam te słuchawki i jestem z nich bardzo zadowolony, jedne z lepszych słuchawek do 200 zł, autor chyba zapomniał o kryterium cenowym i o tym, że nie porównuje się niedrogich słuchawek do takich kilkukrotnie droższych.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #4 Alan Wake 2017-09-05 13:59
Za tanie


.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #5 Majsterb 2018-12-27 08:38
Nie wiem z jakim źródłem autor sparował te słuchawki ale ja zupełnie się nie zgadzam z wyrażoną tu opinią. Oczywiście nie jest to hi-end i nie grają jak słuchawki za kilka tysi, ale zupełnie nie brzmią jak z pod koca i nie brakuje im nic na górze pasma. Jeśli brakuje to sceny, ale mówimy o słóchawkach za 2 stówy a nie o takich za 2 tysie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #6 Marcin Che 2019-04-11 10:38
Popieram to co piszą inni. Za tą cenę te słuchawki są bezkonkurencyjne.
Autor chyba inne testował, bo je swoje od 5 lat katuje w pracy i jestem bardzo zadowolony ;)
Cytować | Zgłoś administratorowi