fbpx

HFM

artykulylista3

 

Beyerdynamic DT235

17-30 07-08 2009 BeyerdynamicDT235Beyerdynamica miłośnikom słuchawek przedstawiać nie trzeba. Spodziewałem się, że katalog będzie istną kopalnią modeli do testu, ale pojawił się pewien problem.

Firma nie wymienia oferty często, a wiele dobrze znanych słuchawek pozostaje w produkcji bez zmian.

Na przykład DT990Pro, recenzowane w HFiM 9/02, dziś są dokładnie takie same. Z trudem wybrałem dwa modele, których jeszcze nie testowaliśmy i jeden po face-liftingu.
DT235 należy do serii Trendline. Słuchawki są małe i lekkie. Pałąk to kawałek plastiku, a funkcję dopasowania do rozmiaru głowy pełni wyciągany pasek. Muszle lekko się obracają do przodu i do tyłu. Poduszki są miękkie i przyjemne, ale niewielkie. Właściwie, trudno zakwalifikować DT235 jako nauszne lub wokółuszne. To coś pomiędzy, ale nosi się je wygodnie. Przewód wychodzący z lewego nausznika zakończono małym jackiem, do którego od razu przypięto przejściówkę. Choć konstrukcja jest zamknięta, tłumienie zewnętrznych dźwięków okazało się znikome. Jeśli chcecie się odgrodzić od otoczenia – to zdecydowanie nie ten adres.

Brzmienie
Ale jeśli szukacie jak najlepszego brzmienia za jak najmniejsze pieniądze – trafiliście. DT235 grają dynamicznie i przyjemnie. Góra jest trochę złagodzona, ale jeszcze jej nie brakuje. Na dodatek wszystkie zakresy ładnie ze sobą posklejano. Bas jest mocny i mięsisty, ale nie przysłania średnicy i trzyma tempo. Do tego dochodzi ładna przestrzeń. Dźwięki nie siedzą ściśnięte wewnątrz czaszki. A najlepsze, że słuchając nie mamy ochoty rozbierać muzyki na czynniki pierwsze. Tutaj bardzo dobre składniki tworzą po prostu świetnie zestrojoną całość.

Reklama

Konkluzja
Dobry dźwięk, który zachęca do wielogodzinnego słuchania. W tej cenie – super.

17-30 07-08 2009 BeyerdynamicDT235 T

Autor: Tomasz Karasiński
Źródło: HFiM 7-8/2009

Pobierz ten artykuł jako PDF

 

Komentarze  

0 #1 purpen 2015-10-21 10:11
Te sluchawki dzisiaj mozna kupic za niecale 100zl :)
Cytować | Zgłoś administratorowi