HFM

artykulylista3

 

Arcam rPlay

1621042017001Odtwarzacz strumieniowy rPlay należy do rodziny rSeries, czyli grupy niewielkich urządzeń Arcama, przeznaczonych do słuchania muzyki z plików oraz jej sieciowego przesyłania. Te, dość niepozorne z wyglądu, elementy potrafią połączyć przebogate zasoby muzyki w internecie z tradycyjnymi systemami stereo i kina domowego.

Jak widać, „nowe” wdziera się każdą szczeliną.Czytaj więcej...

Cyrus 8 DAC i Cyrus CD t

IMG 0030Cyrus to angielska firma, która, budując sprzęt, trzyma się raz obranej drogi. Katalog jest konserwatywny i składa się w znacznej części z systemów dzielonych. Znajdziemy w nim jednak kilka rozwiązań zintegrowanych, przeznaczonych np. do pracy z komputerem.

Zestawienie 8 DAC i CD t to świetny przykład skromnego, a zarazem kompletnego systemu. Zawiera przetwornik c/a, stereofoniczną końcówkę mocy oraz przedwzmacniacz. Do pracy potrzebuje jedynie kolumn i transportu. 

Czytaj więcej...

Naim DAC-V1 i Naim NAP 100

9

Naim to firma wyjątkowo konsekwentna. Nie zbacza z drogi obranej wiele lat temu. Z uwagi na niektóre rozwiązania może się wydawać nieco archaiczna, ale po wnikliwej analizie jej oferty widać, że podąża z duchem czasu.


Trafia również do młodszego pokolenia, czego przykładem konwerter DAC-V1 i końcówka mocy NAP 100.

Część ludzi wykorzystujących pecety w roli transportu plików docenia jakość dźwięku. Bardzo dobrym pomysłem jest przywiązanie ich do marki już na samym początku przygody z muzyką. Potrzeba tylko odpowiedniego produktu - przetwornika c/a, który da się podłączyć do komputera.
Do niedawna Naim oferował tylko jeden DAC, którego cena zauważalnie przekraczała granicę 10000 zł. Dużo, zwłaszcza dla przedstawicieli młodego pokolenia. Dlatego pojawienie się blisko o połowę tańszego V1 nie powinno nikogo dziwić. Do kompletu Naim proponuje wzmacniacz NAP 100. Taki zestaw kosztuje nieco ponad 10000 zł. Nadal niemało, ale trzeba pamiętać, że produkty są opracowywane i wytwarzane w Anglii. Nie dajcie się też zwieść ich kompaktowej formie. Możliwości są o wiele większe, niż sugerują gabaryty.

Czytaj więcej...

Cambridge Audio Minx Air 200 i Minx Air 100

26-27 02 2014 01


Oferta Cambridge Audio obejmuje zarówno zestawy kina domowego, wzmacniacze, odtwarzacze CD, Blu-ray czy sieciowe, jak i niewielkie przetworniki oraz bezprzewodowe systemy głośnikowe. Jako że tych ostatnich pojawia się obecnie coraz więcej, trzeba dać im szansę.

Czytaj więcej...

iFi Audio iDAC/ /iUSBPower/Gemini

18-20 11 2013 01

Niedawno w Polsce pojawiły się urządzenia iFi Audio. Wszystkie opakowane w jednakowe obudowy, ale spełniające różne funkcje. Znajdziemy tu DAC, bufor lampowy, zasilacz USB, konwerter USB-SPDIF, wzmacniacz słuchawkowy i preamp gramofonowy. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że marka jest powiązana z Abbingdon Music Research – producentem sprzętu high-end.

Klienci wiążą nazwy i loga z określonymi segmentami. Marka może być zaszufladkowana jako specjalista od sprzętu z niskiej albo wysokiej półki. Niewykluczone, że właśnie dlatego powołano do życia markę iFi Audio. Choć rozwiązania techniczne mają być blisko spokrewnione ze stosowanymi przez AMR, ceny srebrnych pudełeczek są zachęcające.
Do redakcji trafił komplet złożony z przetwornika iDAC, zasilacza iUSBPower i kabla Gemini. Całość kosztuje 3030 zł. Podejrzewam, że AMR za taką kwotę oferuje co najwyżej krążek dociskowy do top loadera.

Czytaj więcej...

Asus Xonar STU

14-17 11 2013 01

Asus jako pierwsza firma z rynku komputerowego pokusił się o skonstruowanie audiofilskich produktów dla osób słuchających muzyki z peceta. W 2010 roku pojawiły się wewnętrzne karty dźwiękowe Xonar Essence ST oraz STX.

Miały one zmienić postrzeganie komputera jako źródła dźwięku w kręgach entuzjastów dobrego brzmienia. Naturalną kontynuację tamtych modeli stanowi zewnętrzna karta Xonar STU. Jej możliwości będą mogli docenić także posiadacze laptopów.

Czytaj więcej...