fbpx

HFM

artykulylista3

 

iriver E30

16-32 04 2011 iriverE30Ten odtwarzacz wywołał pozytywne reakcje, jeszcze zanim go uruchomiłem.

Okazuje się, że można zaprojektować takie opakowanie, którego nie trzeba zepsuć, żeby się dostać do zawartości.
Samo urządzenie wygląda standardowo. Specjaliści od wzornictwa niezbyt się postarali albo w ogóle nie zostali do tego projektu zaproszeni. E30 jest mały i lekki, a dodatkową atrakcją jest długi czas pracy wbudowanego akumulatora – producent deklaruje aż 52 godziny.


Do obsługi trzeba się przyzwyczaić. Jest dość skomplikowana, a strzałki działają inaczej niż w większości podobnych urządzeń. iriver najwyraźniej ma swoje pomysły i konsekwentnie się ich trzyma. Niestety, głównie po to, by móc się pochwalić czymś oryginalnym. Największą część ekranu zajmują kanciaste cyfry pokazujące czas. Ale nie czas trwania ścieżki lub całego albumu. Chodzi o najzwyklejszy w świecie zegar. Dane na temat odtwarzanego utworu są w porównaniu z nim maleńkie. Zupełnie tego nie rozumiem. Gdyby to był elegancki klips albo coś w stylu bransoletki – w porządku. Tutaj wielki zegar nie ma sensu.

Brzmienie
Lista odtwarzanych formatów jest długa i oprócz empetrójek znajdziemy na niej na przykład WAV i FLAC, co może zainteresować audiofilów. Szkoda jedynie, że niezależnie od formatu plików, brzmienie pozostaje anemiczne. Między początkiem a końcem każdego dźwięku nie słychać wypełnienia.
Przy neutralnym ustawieniu korektora basu właściwie nie było. Można się posiłkować trybem SRS WOW HD (kto wymyśla te nazwy?!), ale lepiej wybrać inny odtwarzacz. Ten gra tak, jakby został zaprojektowany przez grupę zmęczonych życiem emerytów.

Konkluzja
Kolejna porażka. Trudno, szukamy dalej.

16-32 04 2011 T iriverE30

Autor: Tomasz Karasiński
Źródło: HFiM 04/2011

Pobierz ten artykuł jako PDF