fbpx

HFM

artykulylista3

 

Cowon i9

16-32 04 2011 Cowoni9Cowon i9 jest przeznaczony dla osób, które z jednej strony lubią urządzenia małe i lekkie, a z drugiej nie chcą rezygnować z przydatnych funkcji.

Obudowę wykonano z niezłej jakości plastiku. Organoleptyczny kontakt z i9 jest całkiem przyjemny. Pozytywne wrażenie robi nie tylko niewielka masa, ale i grubość – niecałe 9 mm. Układ funkcjonalny jest standardowy – spory wyświetlacz,

pod nim panel dotykowy i przyciski do regulacji głośności umieszczone na bocznej ściance. Wspomniany panel ma kształt skośnego suwaka z dwoma dodatkowymi przyciskami. Wydawało się, że to usilna próba wymyślenia czegoś oryginalnego, ale praktyka pokazała, że pomysł jest dobry. Suwak działa na podobnej zasadzie, co dotykowe koła w starszych iPodach, ale jest po prostu wygodniejszy. Menu jest przejrzyste, a gdziekolwiek nie zawędrujemy, jednym przyciskiem możemy wrócić do widoku aktualnie odtwarzanego utworu. i9 to jedno z niewielu urządzeń w tym teście, nad którego obsługą ktoś się napracował. Efekt jest znakomity. Jeden jedyny minus to brak standardowego gniazda USB.

Brzmienie
Brzmienie także nie rozczarowuje. Odsłuchiwałem go zaraz po modelu J3 tej samej firmy i nie odczułem wielkiej różnicy. Dźwięk pozostawał zrównoważony, czytelny i pełny. Średnica miała odpowiednią masę, bas zapuszczał się głęboko i szybko z owych głębin powracał, a wysokie tony umiejętnie łączyły szczegółowość z brakiem wyostrzenia. Czystość bez popadania w agresję, a do tego świetna przestrzeń.

Konkluzja
i9 jest super.

16-32 04 2011 T cowoni9

Autor: Tomasz Karasiński
Źródło: HFiM 04/2011

Pobierz ten artykuł jako PDF