HFM

artykulylista3

 

JBL Xtreme 2

026 029102018 001Do tej pory omijał nas zaszczyt testowania przenośnych głośników Bluetooth, co wcale nie znaczy, że nie dostrzegaliśmy ich obecności. Wraz z rozwojem techniki cyfrowej zastąpiły one przenośne radyjka tranzystorowe. Pojawienie się w redakcji „oscypka” JBL-a przywołało wiele wspomnień z młodości…

W latach 70. XX wieku najgorętszymi urządzeniami grającymi były wielkie stereofoniczne radiomagnetofony, upstrzone światełkami, pokrętłami i przyciskami, gwarantujące więcej hałasu niż muzyki. Urządzenia owe zostały spopularyzowane głównie przez amerykańskie kino klasy B, gdzie widok dobrze umięśnionego, ciemnoskórego młodzieńca dźwigającego na ramieniu owo ustrojstwo, był stałym elementem scen rozgrywających się w dżunglach metropolii. Z tego względu zyskały one miano ghettoblasterów lub boomboksów.

Czytaj więcej...

FiiO E12 Mont Blanc

image001
Przenośne wzmacniacze służą głównie do zwiększenia głośności w słuchawkach. Oprócz tego mają za zadanie poprawić jakość dźwięku. Dziś przyjrzymy się propozycji firmy FiiO. E12 Mont Blanc to jej najnowszy, a zarazem flagowy produkt.

Czytaj więcej...

Astell&Kern AK100 i AK120

22-24 11 2013 01

iRiver jest znany głównie z niedrogich odtwarzaczy empetrójek. Jednak niedawno powołał do życia markę Astell&Kern, której produkty mają stanowić konkurencję dla kosztownych sprzętów HiFiMana czy iBasso.

Modele AK100 i AK120 nie są od nich tańsze, ale w najwyższym segmencie dźwięku przenośnego liczy się jakość. Cena jest sprawą drugorzędną.

 

Czytaj więcej...

Cowon X7

16-32 04 2011 CowonX7X7 to odtwarzacz dla ludzi potrzebujących dużego dysku i takiego samego wyświetlacza.

X7 to odtwarzacz dla ludzi potrzebujących dużego dysku i takiego samego wyświetlacza. W ogromnej obudowie upchnięto twardy dysk o pojemności 120 GB (dostępna jest także wersja 160 GB). Front okupuje wyświetlacz dotykowy o przekątnej 4,3 cala.

Czytaj więcej...

Cowon V5 HD

16-32 04 2011 CowonV5HDV5 to kolejne urządzenie Cowona, które nawet w przypływie dobrego humoru trudno nazwać przenośnym.

Monstrualny odtwarzacz zamknięto w obudowie o gabarytach małego laptopa, a będący jego główną atrakcją dotykowy wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 800 x 600 pikseli i ma przekątną dochodzącą do pięciu cali.

Czytaj więcej...

Cowon J3

16-32 04 2011 CowonJ3J3 jest reklamowany jako najbardziej zaawansowany odtwarzacz na rynku. Gruba przesada, ale cena rodzi wysokie oczekiwania.

Projektant opakowania chyba zapędził się w wymyślaniu dla niego nowych zastosowań. W broszurce przeczytamy, że pojemnik może pełnić funkcję organizatora na biurko lub nawet doniczki. Super. Gdybym chciał doniczkę, poszedłbym do sklepu ogrodniczego, a nie wykorzystywał pudełko po odtwarzaczu za 1000 zł. Tylko czekać, jak zaczną dorzucać ziarenka i nawóz.

Czytaj więcej...