HFM

artykulylista3

 

PS Audio Power Plant 3 - Nagroda roku 2021

011 059 Nagrody roku 2021 Strona 48 Obraz 0001

 

 


Power Plant 3 to podstawowy z regeneratorów PS Audio.

Czytaj więcej...

PS Audio Stellar Power Plant 3

062 067 Hifi 6 2020 001
W tranzystorze unipolarnym źródłem jest jedna z elektrod. W systemie odsłuchowym źródłem może być odtwarzacz CD, gramofon lub streamer. Dla całego zestawu źródłem jest gniazdko w ścianie.

Dla gniazdka natomiast źródłem będzie odległa elektrownia. Istnieją jednak firmy, które ten porządek chcą zmienić. Tranzystor jest tranzystorem, źródła dźwięku zastąpić też nie można. Pozostaje więc ruszyć elektrownię i przyciągnąć ją bliżej. Powiecie, że to niemożliwe? Ależ właśnie to z powodzeniem robi amerykańska firma PS Audio. I to od ponad 20 lat.

Czytaj więcej...

Shunyata Research Hydra Denali 6000/S

038 043 HIFI 04 2018 001

W 2002 roku Caelin Gabriel założył firmę Shunyata Research. Nie pytajcie, dlaczego zrezygnował z kariery w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA i czy tego żałuje. Podejrzewam, że nie żałuje, bo jego cywilne przedsięwzięcie robi nie mniejsze wrażenie.

Nowa linia kondycjonerów Shunyaty nazywa się Denali. Obejmuje dwa modele Tower, czyli pionowe: D2000/T (dwa gniazda) i D6000/T (sześć) – oraz recenzowany D6000/S z sześcioma gniazdami ustawionymi bardziej tradycyjnie, bo w poziomie.
Obudowę Denali wykonano z aluminium. Front jest grubszy i odchylony nieco do tyłu. Centralnie wyfrezowano na nim nazwę Denali, a także nadrukowano logo Shunyaty i oznaczenie modelu. Z prawej strony umieszczono włącznik oraz diody. O ile rozumiem, że niezbyt piękny włącznik można potraktować jako uroczy lekki zez u zgrabnej kobiety, to oślepiająco niebieska dioda uniemożliwi jego dostrzeżenie.
Wejście zasilania zrealizowano na złączu IEC C20, przystosowanym do prądu o natężeniu 20 A. W komplecie znalazła się odpowiednio zakończona sieciówka.

Czytaj więcej...

Cammino H 3.1 Power Harmonizer

46 51 HIFI 03 2018 009
Kondycjonery, sieciówki oraz wszelkiej maści akcesoria zasilające, a nie przesyłające sygnał, są przez część melomanów traktowane po macoszemu. No bo niby po co wydawać pieniądze na coś, czego „nie słychać”?

W tej sytuacji harmonizer Cammino H 3.1 będzie miał trudne zadanie. Udowodnić zasadność wydania ponad 14000 złotych na niewielkie (choć trzeba przyznać, że urodziwe) pudełko nie będzie łatwo.

Czytaj więcej...

Purist Audio Design Power Extension- Wyróżnienie 2016

image-67

wyróżnienie

Purist Audio Design to producent kojarzony z wysokiej jakości okablowaniem do systemów hi-fi. Tymczasem Amerykanie oferują także listwę zasilającą.

 

Czytaj więcej...

Gigawatt PC-4 Evo

24-29 06 2013 01Gigawatt powstał w roku 2007. Koncentruje się na problematyce zasilania urządzeń służących do słuchania muzyki i AV. Firma jest bardzo mocno wyspecjalizowana – w orbicie jej zainteresowań znajduje się wyłącznie to, co przesyła, filtruje i rozprowadza prąd. Żadnych kabli sygnałowych, wzmacniaczy ani kolumn. Tylko sieciówki, listwy, gniazdka i kondycjonery.

Ano właśnie, kondycjonery. Obok listew stanowią trzon działalności Gigawatta i to one przyniosły polskiej marce lokalne i międzynarodowe uznanie.

Czytaj więcej...